کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اهدای لوح تقدیری از تلاش های ارزنده و مؤثر مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در راستای تعامل ارزنده با ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان خیابانی تقدیر و تشکر نمود.خرداد 1395

به گزارش سایت خبری کمیته امداد امام خمینی(ره)، "محمدعلی طالبی" در بخشی از این تقدیرنامه آورده است:

«به پاسداشت همراهی و همکاری حضرتعالی و همکارانتان در مجموعه کمیته امداد در راستای خدمت به مردم شریف استان و همچنین تعامل سازنده با ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان خیابانی استان در سال ۹۴، از جنابعالی صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم.

امید است با استعانت از درگاه احدیت و در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج)، در اجرای مسئولیت های محوله و اهداف و وظایف تعریف شده در راستای ارتقای وضعیت فرهنگی و اجتماعی استان و کاهش آسیب های اجتماعی بیش از گذشته موفق باشید».

....................................................................................................................................................................

پيام مدير کل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومي-اردیبهشت1394

در دنياي پر تلاطم امروز که هر لحظه آن آبستن حوادث و رويدادهاي مختلف است، شاهد تغييرات اساسي در نوع و شيوه برقراري ارتباطات هستيم، جامعه بدون ارتباطات معنا ندارد و اين روابط بين تک تک افراد جامعه است که به زندگي نشاط و اميد مي دهد و همدلي و همزباني را بوجود مي آورد، در اين ميان مي توان به اهميت نقش روابط عمومي پي برد، روابط عمومي در واقع نهادي است كه به جوامع نوين تعلق دارد و در روند پيدايش و رشد سازمان‌هاي نوين براي تسهيل ارتباط ميان سازمانها با محيط دروني و بيروني، مخاطبان، گروه‌هاي تأثيرگذار و تأثيرپذير از سازمان‌، افكار عمومي، رسانه‌ها و سازمانهاي ديگر ايجاد شده است.

روابط عمومي با ايفاي كاركردهاي اطلاع‌رساني و اطلاع‌يابي، ايجاد و حفظ ارتباطات دوسويه و تفاهم متقابل بين سازمان و مخاطبان و جلب اعتماد و مشاركت مخاطبان به سازمان، كمك به مديريت براي همگام شدن با تغييرات محيطي، نزديک كردن نگرش‌هاي مخاطبان با سازمان و متقابلاً نزديک كردن اقدامات و نگرش‌هاي‌سازمان با مخاطبان به پويايي و رشد و توسعه سازمان در محيط و در راه رسيدن به اهداف و استراتژي‌هاي آن كمك مي‌كند.

در عصر حاضر روابط عمومي فلسفه مديريت است، اگر ناکارآمد شود، مديريت فرسوده و ناکارآمد مي شود. روابط عمومي مي تواند با بالا بردن قدرت رقابت و پذيرش ريسک سازمانها و با جاري ساختن روح روابط عمومي در کل سازمان که با ايستايي و سکون منافات دارد، زمينه تجلي اين نام را فراهم آورد.

درهاي سازمانها، ساعتي باز و ساعتي ديگر بسته مي شوند و اين آغوش باز روابط عمومي هاست که همواره پذيراي اقشار مختلف جامعه بوده و لحظه به لحظه مي تواند رسيدن به اهداف عاليه جامعه را دنبال نموده و روح و سرزندگي را جاري سازد.

بدينوسيله فرصت را مغتنم شمرده و هفته ارتباطات و روابط عمومي (بيست و هفتم ارديبهشت ماه لغايت دوم خرداد ماه) را گرامي داشته و به تمامي فعالان اين عرصه تبريک عرض مي نمايم.

بي شک اين هفته تداعي گر اهميت و نقش روزافزون روابط عمومي در دنياي ارتباطات است که امروزه به قلب تپنده مجموعه هاي مختلف تبديل شده است.

هفته ارتباطات و روابط عمومي، در نهايت فرصتي است مبارک تا همه با هم براي توسعه ارتباطات اجتماعي و غناي معنوي و ارزشي اين حرفه ارزشمند با تقويت حضور مديراني دانايي محور و تحول طلب از يک سو و رعايت اخلاق حرفه اي در عملکرد خود و بها دادن روز افزون به نظام آزاد ارتباطات و اطلاعات از سويي ديگر تلاش نموده و جايگاه اين حرفه را در جامعه آرمان خواه و اسلامي خود تثبيت نماييم.

و من ا... التوفيق

محمد اکبري

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد

.....................................................................................................................................................................

 

"یزد-بیش از12هزار نوعروس تحت حمایت دراستان راهی خانه بخت شدند" بهمن 1393

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: از ابتدای اجرای طرح تأمین جهیزیه در این نهادمقدس 12هزار و 548 نوعروس راهی خانه بخت شدند. 

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد، "محمد اکبری" ضمن بیان این مطلب افزود: در دین مبین اسلام، سفارشات فراوانی در خصوص توجه به امر مقدس ازدواج شده است.

مسئول کمیته همیاری و تشکلهای مردمی ستاد دهه فجر استان یزد با اشاره به طرح تأمین جهیزیه برای نوعروسان نیازمند اظهارداشت: از ابتدای تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، این نهاد کمک به ازدواج وتأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت را جزء برنامه های حمایتی خود قرارداده است .

اکبری ادامه داد: از ابتدای اجرای این طرح تا کنون تعداد 12هزار و 548 نوعروس با حمایت مالی و تأمین جهیزیه راهی خانه بخت شده و به 9هزار و 882 نفر از زنانی که ازدواج مجدد داشته اند کمک هزینه ازدواج پرداخت شده است .

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد اضافه کرد: در این مدت 82 میلیارد ریال دراین راستا هزینه گردیده است .

............................................................................................................................................................

"برگزاري همايش بررسي مسايل فرا روي زنان سرپرست خانوار با رويکرد توانمندسازي"آبان1393

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد از برگزاري همايش بررسي مسايل فرا روي زنان سرپرست خانوار با رويکرد توانمندسازي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد ، "محمد اکبري" با اعلام اين خبر افزود: همايش بررسي مسايل فرا روي زنان سرپرست خانوار در سال 1394 با رويکرد توانمندسازي در يزد برگزار مي¬گردد.

" محمد اکبري" در جلسه اي که به منظور هماهنگي و برنامه ريزي در خصوص برگزاري اين همايش برپا شده بود اظهار داشت: با توجه به رويکرد¬هاي جديد اين نهادمقدس در حوزه توانمندسازي، همايش علمي در گستره کشوري با همکاري استانداري يزد ، دانشگاه يزد و ساير دستگاه¬هاي مرتبط با زنان سرپرست خانوار در پاييز سال آينده برگزار خواهد شد.

وي افزود: در اين همايش پيرامون محورهاي توانمندسازي زنان سرپرست خانوار با تأکيد بر توانمندسازي اجتماعي بحث مي¬گردد.


...................................................................................................................................................

"روز جهاني قدس، روز خروش ميليون ها مسلماني است که حمايت خود را از مردم مظلوم فلسطين اعلام خواهند کرد"-تیر1393

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبري" با بيان اين مطلب افزود: روز قدس روز نمايش اتحاد و همبستگي جهان اسلام در مقابل نمادهاي کفر و استکبار دوران معاصر و روز برائت از استکبار و اعلام نفرت عمومي ملل مسلمان و همه آزادگان جهان از رژيم تروريست و اشغالگر قدس و حامي آن شيطان بزرگ آمريکاي جنايتکار است.

وي اظهار داشت: حماسه روز قدس يادآور فرياد رعد آساي امام راحل است که همچون صاعقه بر سر سفاکان صهيونيست فرود آمده و پژواک آن در جهان به ويژه در کشورهاي اسلامي طنين افکن شده و مسير مبارزه بي امان مردم فلسطين را شتابنده و توفنده ساخت.

اکبري اظهار داشت: خيّرين و نيکوکاران شرکت کننده در راهپيمايي روز قدس سال 92، بيش از 106 ميليون ريال براي کمک به مردم مظلوم فلسطين کمک کردند.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد تصريح کرد: قدس محور هويت و اتحاد همان امتي است که مستضعفان زمين را وارثان واقعي مي داند و براي زورمداري و بي عدالتي عمري کوتاه قائل و ايمان دارد که نصرت و پيروزي از آن صالحان و هدايت يافتگان خواهد بود.

محمد اکبري ضمن اعلام آمادگي جهت حضور گسترده و پرشور امدادگران خدوم کميته امداد استان يزد در راهپيمايي روز جهاني قدس، از مردم فهيم، آگاه و عدالت طلب ايران اسلامي به ويژه مردم متدين ديار دارالعباده يزد دعوت مي نمايد تا با حضور خود در اين راهپيمايي، ضمن تجديد ميثاق با آرمان هاي رهبر کبير انقلاب و مبدع اين حرکت مقدس و رهبر معظم انقلاب و شهداي ايران اسلامي، پاسخ قاطعانه اي به شيطنت هاي رژيم اشغالگر قدس و مدعيان دروغين دموکراسي و حقوق بشر دهند.

..........................................................................................................................................

" آمادگي کميته امداد در راستاي جمع آوري زکات فطريه و کفارات در روز عيد فطر "- تیر93

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبري" با بيان اين مطلب گفت: زکات فطريه از واجبات ديني است که مسلمانان در روز عيد فطر و يا روزهاي قبل از آن اقدام به پرداخت آن مي کنند.

وي افزود: همه ساله همزمان با عيد سعيد فطر کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد در راستاي کمک‌رساني به نيازمندان تحت حمايت جمع آوري زکات فطريه و کفارات را در برنامه کاري خود دارد.

اکبري عنوان کرد: پايگاه‌هاي جمع آوري زکات فطريه در کليه دفاتر کميته امداد، پايگاه هاي مستقر در سطح شهرستان هاي استان و مصلاهاي برگزاري نماز عيد سعيدفطر فعال خواهند بود.

به گفته محمد اکبري مردم مي‌توانند کفارات خود را به کميته امداد پرداخت کنند تا در راستاي رفع نياز مستمندان واقعي جامعه هزينه شود.

..........................................................................................................................................

" کمک هاي مردمي به هيچ وجه صرف امور اداري کميته امداد نمي شود"- تیر 93

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبري" در همايش خيّرين قضات و کارشناسان رسمي دادگستري استان يزد با بيان اين مطلب افزود: منابع مالي کميته امداد از طريق کمک هاي مقام معظم رهبري، اعتبارات و بودجه دولتي، کمک هاي مردمي و درآمدهاي محلي و ... تأمين مي شود.

وي اظهار داشت: طرح مددجويي و شهيد رجايي، اموربيمه و خدمات بهداشتي و درماني اقشار نيازمند، خدمات فرهنگي و آموزشي، خدمات عمراني، تأمين مسكن براي مددجويان، ساختمان‌سازي براي مددجويان، كمك به حل مشكل مسكن نيازمندان غير تحت‌پوشش، طرح جبران ديه وكمك به زندانيان بدهكار، پيگيري مسائل حقوقي و قضايي مددجويان و غيرو از جمله اقدامات کميته امداد است.

اکبري خاطرنشان کرد: منابع حاصل از بودجه دولت، طبق موافقتنامه هاي مبادله شده، اخذ و طبق قانون محاسبات عمومﯽ مصرف و گزارش عملکرد آن مانند ساﯾر استفاده کنندگان از اعتبارات دولتﯽ به دﯾوان محاسبات و وزارت امور اقتصادي و داراﯾﯽ ارائه مﯽ شود و کمک هاي مردمي طبق موازين شرعي و نيت خيّرين زير نظر نماينده ولي فقيه در کميته امداد هزينه مي شود.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد اضافه کرد: دستگاههاي نظارتي مسئول در كشور از جمله معاونت نظارت و حسابرسي مقام معظم رهبري‌، معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري، سازمان بازرسي كل كشور، ديوان محاسبات كشور و نظارت كميسيونهاي تخصصي مجلس شوراي اسلامي وظايف نظارتي و بازرسي‌هاي منظم و دوره‌اي خود را بخصوص از طريق ‌نمايندگان مقيم‌، بطور دقيق و كامل بانجام مي‌رسانند و همچنين نظارت و بازرسي درون سازماني نيز توسط بازرسي شوراي مركزي‌ و مقام سرپرستي و دفتر نظارت و رسيدگي به شكايات مردمي صورت مي‌گيرد.

دادگستري استان يزد با بيان اين مطلب افزود: مهمترين اهداف کميته امداد در دهه چهارم توانمندسازي خانواده ها و توسعه مشارکت هاي مردمي است که اين نهاد در همين راستا به دنبال استفاده از ظرفيت تمام اقشار جامعه است.

وي ضمن قدرداني از مشارکت بسيار خوب قضات، وکلا و کارشناسان رسمي دادگستري در رسيدگي به پرونده هاي مددجويان، اظهار داشت: مهمترين مشکلات و مسايلي که مددجويان با آن درگير هستند، مسايل حقوقي است که تاکنون بسياري از اين مشکلات با همکاري و کمک قضات، وکلا و مشاورين حقوقي مرتفع شده است.

اکبري خاطرنشان کرد: خدمات حقوقي ارائه شده به مددجويان در قالب مواردي چون مشاوره و بررسي پرونده، تنظيم اظهارنامه و دادخواست، تنظيم لايحه دفاعيه، حضور در جلسات دادرسي، صدور رأي و اجراي حکم، شرکت در جلسات دادرسي مددجويي و اداري و همچنين اقدامات ثبتي و ملکي بوده است.

..........................................................................................................................................

"مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد از ايجاد 2 هزار و 700 فرصت شغلي تا پايان امسال خبر داد"-تیر93

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبري" با بيان اين مطلب افزود: اجراي برنامه‌هاي حمايتي براي نيازمندان و اقشار آسيب‌‌پذير، ارايه آموزش هاي مهارت آموزي، توانمندسازي و حفظ عزت نفس خانواده‌هاي تحت حمايت از اولويت‌هاي اصلي کميته امداد امام خميني است.

وي اظهار داشت: اين نهاد در تلاش است تا تمام افراد خانواده در طرح‌هاي اشتغال شرکت کنند و از اعتبارات اشتغال‌زايي بهره‌مند شوند.

اکبري با بيان اينکه در راستاي ايجاد فرصت هاي شغلي مددجويان تحت حمايت، تا پايان امسال 2 هزار و 700 شغل براي مددجويان ايجاد خواهد شد، اضافه کرد: تسهيلات در نظر گرفته شده براي هر يک از مدد جويان تا سقف 150 ميليون ريال است.

وي با اشاره به اينکه بيشتر طرحهاي ياد شده در بخش کشاورزي و دامپروري است، افزود: سرمايه اين طرحها از منابع امدادي و بانکي تأمين مي شود.

..........................................................................................................................................

"بالاترین کارکرد مراکز نیکوکاری ایجاد همبستگی های اجتماعی است"

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد در مراسم افتتاحیه نخستین مرکز نیکوکاری محله شهرستان اشکذر که همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی راه اندازی شد، گفت: بالاترین کارکرد مراکز نیکوکاری ایجاد همبستگی های اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبری" با بیان این مطلب افزود: در راستای استفاده از ظرفیت های خیرین و نیکوکاران در محلات، مراکز نیکوکاری با هدف ساماندهی شبکه های حمایتی و مردمی و رفع مشکلات مددجویان و نیازمندان با استفاده از امکانات و منابع محلی، مراکز نیکوکاری راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه این طرح با محوریت مساجد اجرایی می شود، اظهار داشت: هدف نهایی کمیته امداد این است که همه مساجد به مرکز نیکوکاری تبدیل شوند.

اکبری اضافه کرد: استفاده از امکانات و منابع محلی، ترویج و تبلیغ سنت های حسنه اسلامی و جذب کمک های مردمی، تسهیل در ارائه خدمات به خانواده های تحت حمایت و نیازمندان و همچنین ارتباط با خیرین و نیکوکاران به منظور جذب مساعدت هایشان و توزیع در همان محل از دیگر اهداف راه اندازی مراکز نیکوکاری محله است.

همزمان با ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی نخستین مرکز نیکوکاری شهرستان اشکذر در مسجد النبی(ص) این شهرستان راه اندازی شد.

.........................................................................................................................................

"بیش از 4 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان یزد از خدمات بیمه تأمین اجتماعی بهره مند هستند"

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: هم اکنون بیش از 4 هزار نفر از مجریان طرح های خودکفایی و زنان سرپرست خانوار این نهاد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبری" با بیان این مطلب افزود: کمیته امداد استان یزد در راستای حمایت از خانواده‌های تحت پوشش و در جهت توانمندسازی این خانواده ها، خدمات مختلفی را در طول سال به آنها ارائه می‌دهد.

وی توانمندسازی مددجویان و حفظ منزلت اجتماعی آنان را از مهمترین اهداف بیمه تأمین اجتماعی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد بر شمرد و اظهار کرد: این امر نشانه تحقق عدالت اجتماعی و آرامش خاطر قشر محروم جامعه است و می توان آن را در راستای برنامه های حمایتی کمیته امداد دانست.

اکبری استفاده از تمام مزایای درمانی و لحاظ در سابقه افراد برای بازنشستگی را از جمله مزایای بیمه تأمین اجتماعی مددجویان عنوان کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد بیمه زنان سرپرست خانوار را در واقع نوعی امید به آینده برای آنان تلقی کرد و افزود: با اجرای طرح بیمه اجتماعی این گروه، آنها هم از خدمات دوران بازنشستگی، فوت و سایر خدمات این سازمان بهره‌مند می‌شوند.

گفتنی است هم اکنون یک هزار و 293 نفر از زنان سرپرست خانوار و 2 هزار و 712 نفر از مجریان طرح های اشتغال از خدمات بیمه تأمین اجتماعی کمیته امداد استان یزد بهره مندند.

....................................................................................................................................................

" بیش از 12 هزار نوعروس تحت حمایت راهی خانه بخت شدند"

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: از ابتدای اجرای طرح تأمین جهیزیه در این نهاد 12 هزار و 90 نوعروس راهی خانه بخت شدند.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبری" ضمن تبریک ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان این مطلب افزود: در دین مبین اسلام، محبوبترین بنا و بهترین اقدام، ازدواج و مساعدت مالی در این زمینه است.

وی با اشاره به طرح تأمین جهیزیه برای نوعروسان اظهار داشت: از سال 1370 کمک به ازدواج و تأمین جهیزیه نوعروسان تحت پوشش را جزء برنامه های حمایتی خود قرار داده است.

اکبری ادادمه داد: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون تعداد 12 هزار و 90 نوعروس با حمایت های مالی و تأمین جهیزیه راهی خانه بخت شده و به 9 هزار و 509 نفر از زنانی که ازدواج مجدد داشته اند کمک هزینه ازدواج پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد اضافه کرد: در این مدت بیش از 74 میلیارد ریال در این امر هزینه گردیده است.

.......................................................................................................................................................

 

"کمیته امداد با هدف رسیدگی به امور محرومین ونیازمندان تأسیس شد"

امام جمعه شهرستان اشکذر گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) یکی از مردمی ترین نهادهای انقلابی است که با هدف رسیدگی به امور نیازمندان و محرومین تأسیس شده است.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "حجت الاسلام والمسلمین طالیبان" در مراسم افتتاحیه نخستین مرکز نیکوکاری شهرستان اشکذر با بیان این مطلب افزود: امدادگران کمیته امداد در رفع نیاز نیازمندان و رسیدگی به امور محرومین نقش بسیار مؤثری دارند.

وی اظهار داشت: مردم شهرستان همواره مشارکت خوبی با کمیته امداد در راستای اجرای طرح های مشارکتی به ویژه طرح زکات و شجره طیبه داشته و پیشتاز بوده اند.

حجت الاسلام والمسلمین طالبیان با اشاره به کارکرد مراکز نیکوکاری محله گفت: ایجاد این مراکز که از بابرکت ترین حوزه ها برای رسیدگی به امور محرومین و نیازمندان است می تواند گره گشایی بسیاری از مشکلات آنها باشد.

...........................................................................................................................................

" تقدیر سرپرست کمیته امداد کشور از مدیرکل کمیته امداد استان یزد"

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اهدای لوح تقدیری از تلاش های ارزنده و مؤثر مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد به عنوان دستگاه برتر در جذب مشارکت های مردمی تقدیر و تشکر نمود.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "حسین انواری" در بخشی از این تقدیرنامه آورده است:

«با عنایت به جایگاه برتر آن استان، بدینوسیله از تلاش های ارزنده جنابعالی، همکاران حوزه توسعه مشارکت های مردمی و کلیه امدادگران خدوم در عرصه مشارکت های مردمی قدردانی می گردد.

رجاء واثق دارد که تعهد، تخصص و تلاش های مستمر جنابعالی و همکاران محترم آن استان در حوزه اشاعه فرهنگ احسان و نیکوکاری و فعال ساختن ظرفیت های بالقوه، گامی راسخ و استوار به سوی شاهراه اعتلا و سربلندی است».

شایان ذکر است مردم خیّر و نیکوکار یزدی در سال 91، با شرکت در طرح های مشارکتی بیش از 299 میلیارد و 635 میلیون ریال به نیازمندان کمک کردند که این امر موجب شد، یزدی ها در سال گذشته رتبه سوم کشوری را در جذب مشارکت های مردمی کسب کنند.

......................................................................................................................................

"در رمضان سال گذشته 10 هزار نیازمند سبد کالا دریافت کردند"

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: در رمضان سال 91 بیش از 10 هزار نیازمند سبد کالا و غذای گرم دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبری" با بیان این مطلب افزود: طرح اکرام ایتام، اطعام نیازمندان، همیان مولا و مفتاح الجنه از جمله طرح هایی است که در کنار دیگر خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد به محرومین در ماه مبارک رمضان اجرا می شود.

وی اظهار داشت: در رمضان سال گذشته بیش از 10 هزار سبد کالا در قالب طرح همیان مولا بین مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد توزیع شد.

اکبری اضافه کرد: ارزش ریالی این تعداد سبد بیش از 462 میلیون ریال بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد با بیان اینکه طرح همیان مولا برگرفته از سیره عملی مولای متقیان حضرت علی(ع) است، هدف از اجرای این طرح را الگوپذیری از ائمه اطهار علیهم السلام به ویژه حضرت امیرالمؤمنین(ع) پیرامون مساعدت به فقرا و نیازمندان، احیا نمودن ارزش های والای اسلامی و انسانی، تشویق و ترغیب نیکوکاران و خیّرین و مشارکت هرچه بیشتر آنها در یاری رساندن به نیازمندان دانست.

به گفته اکبری طرح همیان مولا هرسال همزمان با ماه مبارک رمضان و در هفته اطعام و اکرام نیامندان توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) اجرا می شود.

وی با بیان اینکه برنامه های ماه مبارک رمضان از 10 تا 25 ماه مبارک برگزار می شود، اضافه کرد: برگزاری جشن رمضان و همایش های تخصصی با گروه ها و اصناف مختلف مردمی و همچنین برپایی نمایشگاه توانمندی های مددجویان از دیگر برنامه های اجرایی کمیته امداد در ماه مبارک رمضان است.

...................................................................................................................................

" نيمه شعبان شب نوشتن سرنوشت انسان‌هاست"

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: نيمه شعبان شب نوشته شدن تقدير و سرنوشت انسان‌ها است و بايد ارج و قرب آن حفظ شود.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبری" با بیان این مطلب افزود: در اين شب رحمت و رأفت الهي مشمول حال مؤمنان و انسان‌هاي متقي مي‌شود و جا دارد همه ما از اندوخته و ذخيره ياد شده اين شب به بهترين شكل استفاده كنيم.

وي با اشاره به عظمت و شكوه جشن نيمه شعبان گفت: در اين روز خداوند متعال بنده‌اي صالح و شايسته را براي حاكميت در دنيا به انسان‌ها هديه كرد كه از آن روز تا كنون با توسل به اوست كه بشر راه نجات‌بخش و سعادت را مي‌پيمايد.

اکبری ظهور حضرت مهدي(عج) را نقطه اميد و روشن دل مؤمنان و مسلمانان خطاب كرد و افزود: هر چند در اديان ديگر اعتقاد به موعود مطرح شده، اما در دين اسلام با وجه تمايزي مشخص و با آرماني مبتني بر تفكر و انديشه اسلامي اين امر شكل گرفته است.

مديركل كميته امداد امام خمینی(ره) استان یزد اظهار امیدواری کرد: با رهبري حكيمانه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای (مدظله العالی) به انقلاب حضرت حجت(عج) ملحق شود.

 

 

...................................................................................................................................

 

"مردم خیّر و نیکوکار استان یزد  بیش از 11 میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند"

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: خیّرین و نیکوکاران استان یزد در طی سه ماهه اول سال 92، بیش از 11میلیارد و 743 میلیون ریال صدقه پرداخت کردند.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبری" با اشاره به رسالت اصلی این نهاد در راستای توانمندسازی مددجویان و توسعه مشارکتهای مردمی اظهار داشت: خوشبختانه اجرای طرح‌های مشارکتی توسط کمیته امداد که برگرفته از سنت‌های حسنه اسلامی است، مشارکت و همکاری خیرین در کمک به خانوارهای مددجو را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از 45 طرح مشارکتی با همیاری و همکاری مردم نوعدوست استان توسط کمیته امداد اجرا می شود، افزود: طرح جمع‌آوری صدقات یکی از عمده طرح‌های اجرایی توسط کمیته امداد است.

اکبری با اشاره به اینکه هم اکنون 213 هزار و 718 صندوق صدقه در استان یزد وجود دارد، اضافه کرد: این صندوق ها شامل صندوق‌های کوچک خانگی، صندوق‌های متوسط موجود در ادارات و اصناف و صندوق‌های بزرگ تعبیه شده در معابر و میادین استان هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد اضافه کرد: مردم نوعدوست استان یزد می‌توانند با مراجعه به پایگاه های کمیته امداد در سراسر استان و یا تماس با تلفن چهار رقمی 1811 نسبت به تحویل و دریافت صندوق صدقه در منازل، مغازه‌ها، ادارات و مجتمع‌های مسکونی اقدام نمایند.