کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

 دیدار با  مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد- بهمن 1394

در نشستی مشترک با حضور مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد و مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد راهکارهای اجرایی در خصوص ساماندهی زنان سرپرست خانوار مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد ، در این نشست "دکتر فخرالسادات خامسی هامانه" گفت: کمیته امداد یکی از نهادهای کلیدی در رفع مشکلات زنان سرپرست خانوار و اقشار کم درآمد است.

وی اظهار داشت: از جمله اهداف مهم دفتر امور بانوان حمایت از زنان سرپرست خانوار با ایجاد هماهنگی بین بخشی با دستگاه های مرتبط می باشد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد افزود: در حال رایزنی با شهرداری و شورای شهر و ... برای راه اندازی بازارچه های خوداشتغالی در شهرستان یزد با هدف عرضه محصولات و دستاوردهای زنان سرپرست خانوار با همکاری سایر دستگاه های مسئول هستیم.

وی با اشاره به ارتباط و همکاری کمیته امداد و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد افزود: برگزاری نمایشگاه ها و راه اندازی بازارچه های خوداشتغالی، زمینه لازم را برای معرفی کارآفرینان و فرصت های شغلی در حوزه امور بانوان فراهم می سازد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد نیز در این نشست هم اندیشی آمادگی این نهاد را در راه اندازی بازارچه های مذکور اعلام کرد و تصریح کرد: راه اندازی این بازارچه ها با رعایت و حفظ عزت نفس افراد، از نظر روحی و روانی و اقتصادی تاثیر مثبتی بر روی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد مقدس دارد .

محسن علیزاده در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت و نقش حضور بانوان در عرصه های مختلف پرداخت و بیان داشت: هر روز شاهد تغییر دیدگاه جامعه نسبت به بانوان هستیم و نقش ارزنده بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس نمونه ای ارزنده از حضور عینی آنان در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی و ... است.

وی افزود: در حال حاضر بانوان بخش عمده ای از مددکاران کمیته امداد استان یزد را تشکیل می دهند و اکثر تعامل، ارتباط و سرکشی از منازل مددجویان تحت حمایت و اقشار آسب پذیر خصوصا زنان سرپرست خانوار توسط بانوان مددکار این نهاد انجام می شود .

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد افزود: اکثریت مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد را نیز بانوان تشکیل می دهند و این نهاد مسئولیت سنگینی را در قبال آنان بر عهده دارد.

وی تاکید کرد: توانمندسازی فکری و اقتصادی بانوان تحت حمایت و در نتیجه خارج شدن آنان از چرخه حمایتی، از اهداف مهم کمیته امداد امام خمینی(ره) می باشد.

...............................................................................................................................................................................

 دیدار با مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد -دی 1394

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در نشست هم اندیشی با مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد، راهکارهای توسعه اشتغال در استان یزد را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد، در این نشست "محمد حسین ریاحی" ضمن بیان این مطلب افزود: امیدواریم کمیته امداد بتواند از فرصت علمی و اجرایی مراکز مشاوره و اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی به نفع مددجویان تحت حمایت خود استفاده کند.

وی تصریح کرد: در این راستا تعداد 28 مرکز کاریابی نیز در استان یزد داریم که فرصت های شغلی را در استان شناسایی کرده اند و افراد را با توجه به تخصص و مهارتشان به صورت صحیح هدایت و راهنمایی می کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان اینکه شاید فلسفه اشتغال نیاز جامعه باشد بیان داشت: نمی توان مدل خاصی در بحث اشتغال در سطح جامعه طراحی و برنامه ریزی کرد چون زمانی که در حوزه اجتماعی وارد می شویم با عوامل تاثیر گذار بسیاری مواجه می شویم، عواملی مانند زیر ساختها، عوامل اقتصادی، فرهنگی، تکنولوژی، آداب و سنت ها، ظرفیتهای منابع انسانی و... .

وی با اشاره به اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان دبیرخانه کارگروه اشتغال، وظیفه هماهنگی و جمع بندی وضعیت اشتغال استان را با همکاری دستگاه های مولد اشتغال در استان برعهده دارد افزود: کمیته امداد نیز یکی از نهاد های مولد اشتغال است که بیشتر در جهت ایجاد مشاغل خانگی و خوداشتغالی جامعه تحت حمایت فعالیت می کند.

محمد حسین ریاحی گفت: اشتغال زمانی برای جامعه هدف جذاب است که خود فرد به صورت ملموس به آن برسد، بنابراین اشتعال باید با سمت و سوی صحیح برنامه ریزی شود.

وی تاکید کرد: هدایت و مشاوره شغلی باید مبتنی بر نظام کارآفرینی باشد و نظام خوداشتغالی و توجه به اشتغال خرد می تواند یک راهکار برای برون رفت از معضلات اشتغال و اجتماع باشد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد نیز در این نشست هم اندیشی اظهار داشت: بحث اشتغال دغدغه همه دولتها بوده و هست و اشتغال یکی از عوامل موثر بر خانواده سالم و جامعه سالم است.

محسن علیزاده شورکی با بیان اینکه اشتغال از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردارست افزود: باید در ایجاد اشتغال همدل و همصدا باشیم.

وی در ادامه با اشاره به بحث اعتمادسازی در سطح جامعه بیان داشت: لازمه اعتمادسازی در سطح جامعه، شفاف سازی و اطلاع رسانی و توسعه مراکز نیکوکاری است.

وی با تاکید بر اهمیت سرعت بخشیدن در ارائه خدمات به محرومین خصوصاً در زمینه ایجاد اشتغال افزود: در مراکز نیکوکاری ارائه خدمات از طریق مردم انجام می شود و کمیته امداد معتقد است اگر خدمت رسانی به محرومین توسط مردم صورت گیرد، اعتماد سازی هم محقق می شود.

در پایان این نشست برنامه ریزی لازم جهت تشکیل شورای اشتغال استان با حضور مسئولین استانی و کشوری صورت پذیرفت.

.................................................................................................................................................................

ملاقات با مدیر کل راه و شهرسازی یزد - دی1394

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد با مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد دیدار و گفتگو کرد.به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد ، در این دیدار "نقصان محمدی" مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد با بیان اینکه در بخش های مختلف باید قشر محروم جامعه را دریابیم تصریح کرد: امید است بتوانیم ضمن رعایت تمام ضوابط و مقررات، توجه و خدمت بیشتر و ویژه ای به محرومین جامعه داشته باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد در ادامه با اشاره به بحث مسکن مهر افزود: امیدواریم در 3 ماهه اول سال 1395 عملیات احداث و تکمیل واحدهای مسکن مهر در استان یزد به اتمام برسد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد نیز در این دیدار اظهار داشت: اداره کل راه و شهرسازی یکی از سازمان هایی است که همکاری شایسته ای با کمیته امداد در راستای خدمت رسانی به مددجویان تحت حمایت این نهاد الهی دارد و امیدواریم این تعامل در تمام زمینه ها خصوصاً مسکن مددجویان همچنان تداوم داشته باشد.

محسن علیزاده شورکی افزود: سیاست ها و رویکردهای جدید کمیته امداد در سطح کلان بر رسیدگی به نیاز تامین مسکن مددجویان تحت پوشش تاکید فراوان دارد و امید است با دیدگاه مثبتی که نسبت به این موضوع اساسی وجود دارد شاهد اتفاقات خوبی در این بخش باشیم.

وی با بیان اینکه از مهمترین شاخصه های نهاد مردمی کمیته امداد سرعت در ارائه خدمات، جلب اعتماد عمومی است اظهار داشت: سهمیه هایی که در چند سال اخیر خصوصاً در سفر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در زمینه احداث منازل مددجویی به استان یزد اختصاص یافت، بسیاری از مددجویان تحت پوشش را دارای سرپناه و منزل مسکونی نمود.

وی اظهار امیدواری کرد با همکاری کمیته امداد و راه و شهرسازی اقدامات خوبی به نفع محرومین در سطح استان انجام پذیرد.

..................................................................................................................................................................................................

 دیدار با رئیس شورای اسلامی شهر یزد-دی 1394

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: کمیته امداد مکانی مطمئن برای اجابت نیّات خیرین و رساندن خیرات و مبرّات آنان به دست نیازمندان واقعی است.


به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد ، "محمد فقیه خراسانی" در دیداری که با مدیر کل کمیته امداد استان یزد داشت ضمن بیان این مطلب افزود: شورای اسلامی شهر یزد برای همکاری با این نهاد مقدس در جهت رفع مشکلات نیازمندان آمادگی کامل دارد.

وی تصریح کرد: شما امدادگران در جایی کار می کنید که می توانید هر لحظه توشه ای برای آخرت خود بیفزایید و دیگران را هم به کارهای نیک دعوت کنید.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد بیان داشت: تلاش در جهت احیای امید و شوق زندگی در جان های رنج دیده و خسته، توفیق بزرگی است کا از جانب خداوند متعال به بندگانش هدیه می شود و در میان همه مددکاری ها و حمایت ها، خلوص نیت و خدمت به محرومان، مستضعفان و یتیمان از قداستی ویژه برخوردار است.

محسن علیزاده مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد نیز در این دیدار با اشاره به اولویت های کاری این نهاد مقدس در خدمت رسانی به مددجویان تحت حمایت و سایر اقشار آسیب پذیر جامعه اظهار داشت: احیاء روحیه امدادگرای در بین کارکنان این نهاد، بهره گیری بیشتر از ظرفیت ها و مشارکتهای مردمی با محوریت مدارس و مساجد و ...، افزایش سرعت خدمت رسانی به نیازمندان با تسهیل در فرآیندهای اجرایی از جمله محورهای اصلی مد نظر در برنامه های جاری می باشد.

در ادامه این نشست صمیمی در زمینه همکاری متقابل کمیته امداد امام خمینی(ره) با شورای اسلامی شهر یزد در جهت رسیدگی بهتر به مددجویان تحت حمایت بحث و تبادل نظر به عمل آمد.

 

.................................................................................................................................................................................

دیدار با امام جمعه مروست، فرماندار شهرستان خاتم و رئیس شورای اسلامی شهر مروست -دی 1394

امام جمعه مروست، فرماندار شهرستان خاتم و رئیس شورای اسلامی شهر مروست با مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد، در این دیدار صمیمی " حجه الاسلام والمسلمین سید علی محمد حسینی" امام جمعه مروست ضمن تبریک انتصاب مدیر کل جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد بیان داشت : ایجاد ملجائی برای رسیدگی به فقرا، ضعفا و مستمندان منتهای آرزوی حضرت امام خمینی (ره) بود و فلسفه تشکیل کمیته امداد نیز به منظور تحقق این هدف مهم بود.

وی با تاکید بر اهمیت شناسایی نیازمندان ساکن در مناطق محروم و رسیدگی به آنها افزود: امدادگران کمیته امداد امام خمینی(ره) با احساس مسئولیت به مستمندان و نیازمندان خدمت کنند و خود را در خدمت مردم دیدن بسیار مهم و ارزشمند است.

فرماندار شهرستان خاتم نیز در این دیدار از تلاشهای کمیته امداد در ایجاد اشتغال پایدار برای محرومین این شهرستان تقدیر کرد و بیان کرد: مردم همواره از این نهاد مقدس به نیکی یاد می کنند.

مهندس زاده رحمانی با اشاره به وضعیت اقلیمی و جغرافیایی مروست، خواستار ارتقاء سطح اداری کمیته امداد امام خمینی(ره) در این منطقه برای رسیدگی بهتر به محرومان شد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد نیز با بیان اینکه جنس کار کمیته امداد مردمی است اظهار داشت: اولویت کار این نهاد الهی بهره گیری از ظرفیت های مردمی برای خدمت هر چه بیشتر به محرومین جامعه است و در این راستا اعتماد سازی و پاسخ دادن به شبهات و سئوالات مردم از طریق رسانه ها از اهمیت خاصی برخوردار است.

محسن علیزاده شورکی با بیان اینکه افزایش سرعت در ارائه خدمات از برنامه های آتی این نهاد است تصریح کرد: امداد رسانی و دستگیری از نیازمندان وظیفه آحاد مردم و دلسوزان جامعه است.

............................................................................................................................................................................

دیدار با نماینده مردم بهاباد، بافق، مهریز، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی-دی 1394

نماینده مردم بهاباد، بافق، مهریز، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی در دیداری که با مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد داشت بر فراهم سازی زمینه رشد و ترقی مددجویان تحت حمایت این نهاد تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد ، "حجت الاسلام و المسلمین دخیل عباس زارع زاده"با بیان این مطلب افزود: باید تلاش نمود تا نیازمندان هویت خود را بازیابی کنند و بدانند که فردی موثر در جامعه هستند.

وی اطلاع رسانی فعالیت های کمیته امداد امام خمینی (ره) از طریق رسانه ها خصوصا صدا و سیما را در راستای معرفی این تلاش ها بسیار ضروری برشمرد و افزود: کمیته امداد یکی از نهاد های ریشه ای نظام است و اطلاع رسانی و تشریح عملکردهای این نهاد بسیار مهم است.

نماینده مردم بهاباد، بافق، مهریز، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بحث خودکفایی مددجویان و نیازمندان شعار و هدف اول کمیته امداد باشد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد در این دیدار ضمن تبیین سیاستهای جدید این نهاد حمایتی اظهار داشت: وقتی سخن از محرومین پیش آمده هر کس با هر خط و مشی سیاسی و طرز فکری که دارد، همراه و همگام با اهداف متعالی کمیته امداد شده است.

محسن علیزاده شورکی اذعان داشت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه مسئولین خدمت گزار مردم هستند و کمیته امداد نیز نهادی برخواسته از بطن مردم و خدمت گزار محرومین است.

وی اعتماد سازی، سرعت در ارائه خدمات به نیازمندان، توجه به مددکار محوری در رسیدگی به مددجویان تحت حمایت را از جمله برنامه ها و محورهای اصلی و مورد توجه کمیته امداد امام خمینی (ره) برشمرد و مشارکت مردم را در تحقق این برنامه ها مهم و ضروری دانست.

.........................................................................................................................................................................

دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یزد-دی 1394

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد با معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یزد دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد ، در این دیدار "احمد ترحمی" با بیان اینکه کمیته امداد وظیفه سنگینی در رسیدگی به محرومین بر عهده دارد افزود: کمیته امداد نهاد مقدسی است که همه مردم در خصوص ماهیت آن که خدمت رسانی به محرومین است اتفاق نظر دارند و اهداف خیرخواهانه کمیته امداد در فرهنگ مردم نهادینه شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یزد با بیان اینکه کمیته امداد یک نهاد حمایتی است تصریح کرد: پالایش و بازنگری در مددجویان تحت حمایت و همچنین شناسایی محرومین واقعی جامعه باید با تاکید بر خفظ کرامت افراد انجام شود.

وی افزود: اطلاع رسانی صحیح در خصوص مصارف صدقات، اعتماد عمومی را به همراه دارد و باعث شفافیت عملکرد کمیته امداد می شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد نیز در این دیدار با تبیین محورهای اصلی برنامه های کمیته امداد در دور جدید تحولات در این نهاد الهی اظهار داشت: تسریع در ارائه خدمات به نیازمندان در اولویت برنامه های قرار دارد.

وی افزود: خدمت رسانی به محرومین وظیفه آحاد مختلف جامعه است و به یک نهاد و یا سازمان خاص معطوف نمی شود.

محسن علیزاده گفت: ایجاد انسجام و ساماندهی در ارتباط با موسسات خیریه و سایر نهاد های حمایتی و همچنین توسعه مراکز نیکوکاری را از دیگر برنامه های کمیته امداد عنوان نمود و تصریح کرد: اعتقاد داریم که کار در کمیته امداد بالاترین عبادت است و این خدمت زمانی ارزشمندتر است که بی منت انجام شود.

.....................................................................................................................................................................

دیدار با معاون توسعه مشارکت هاي مردمي کميته امداد کشور -تیر 1394

 

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد گفت: در حال حاضر 11 هزار نيروي افتخاري همکاري خود را با مراکز نيکوکاري اين نهاد اعلام کرده اند.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبري" در جلسه اي که با معاون توسعه مشارکت هاي مردمي کميته امداد کشور داست، با بيان اين مطلب افزود: کميته امداد امام خميني(ره) در راستاي بهره‌مندي از کمک‌هاي مردمي اقدام به جذب نيروهاي افتخاري از بين علاقه‌مندان مي‌کند.

وي با اشاره به نحوه جذب نيروهاي افتخاري براي همکاري با کميته امداد اضافه کرد: علاقه‌مندان براي فعاليت به صورت نيروي افتخاري مي‌توانند با مراجعه به دفاتر کميته امداد در سطح استان، مراکز نيکوکاري و يا تماس با شماره تلفن 1811 نسبت به ثبت‌نام در زمينه همکاري با کميته امداد اقدام کنند.

اکبري اضافه کرد: تمام کسانيکه که داراي تخصص و تجربه در مسائل مختلف اشتغال، عمران، درمان و فرهنگي هستند مي توانند در اين طرح ثبت نام کرده و ياريگر اين نهاد در راستاي خدمت رساني به محرومين باشند.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد با اشاره به اهداف جذب نيروهاي افتخاري افزود: از مهم‌ترين اهداف اجراي طرح جذب نيروهاي افتخاري خدمت رساني بهتر به مددجويان و بهره‌گيري از تخصص‌نيروهاي مردمي است.

محمد اکبري گفت: خوشبختانه با بستر سازي انجام شده زمينه فعاليت نيروهاي افتخاري در زمينه هاي گوناگون جهت همکاري با کميته امداد در مشاغل مختلف فراهم شده است.

.....................................................................................................................................................

دیدار با بخشدار نیر-اردیبهشت1394

مدیر کل کمیته امدادامام خمینی (ره) استان یزد گفت: ایجاد اشتغال در روستاها باعث ممانعت از مهاجرت بی رویه روستائیان به مراکز شهرها می شود.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد ، "محمد اکبری" این مطلب را در دیداری که با بخشدار نیر داشت بیان نمود و افزود: رویکرد اصلی کمیته امداد توانمندسازی مددجویان و توسعه مشارکتهای مردمی است و ایجاد اشتغال نقش عمده ای در توانمند نمودن خانواده های تحت حمایت دارد.

وی در این دیدار که به همراه جمعی از معاونین کمیته امداد استان و مدیر کمیته امداد شهرستان تفت صورت گرفت تصریح کرد: منطقه نیر به لحاظ محرومیت شرایط خاصی دارد و نیاز است برای نگهداشت روستائیان این منطقه تلاش شود.

مدیر کل کمیته امدادامام خمینی (ره) استان یزد بیان داشت: این نهاد آمادگی لازم در راستای اشتغال زایی مددجویان و اقشار آسیب پذیر در روستا ها را دارد و علاوه بر ایجاد اشتغال، مشاوره و نظارت بر طرحهای خودکفایی را نیز انجام می دهد.

اکبری با اشاره به مشکلات بوجود آمده به دلیل خشکسالی در مناطق روستایی اظهار داشت: مهمترین دغدغه مناطقی مانند نبر بحث مهاجرت به شهرها به دلیل خشکسالی های متوالی است، بنابراین نیاز است با اجرای سیاستهای تشویقی زمینه مهاجرت معکوس روستائیان فراهم شود.

وی با بیان اینکه منطقه نیر استعداد و ظرفیت های خوبی در بخش های کشاورزی و دامپروری و ... دارد تصریح کرد: با توجه به اقلیم مناسب این منطقه، کمیته امداد به دنبال ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت و اقشار آسیب پذیر این بخش بر اساس استعدادسنجی و نیازسنجی در حوزه اشتغال با استفاده از تسهیلات صندوق اشتغال نیازمندان و تسهیلات بانکی است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث توسعه مشارکت های مردمی اشاره نمود و اذعان داشت: کمیته امداد در حال حاضر 45 طرح مشارکتی دارد و این نهاد به دنبال این است که با اجرای این طرح های مشارکتی و بهره گیری از ظرفیت خیرین، اقدامات خوبی در جهت فقر زدایی و ارائه خدمات بیشتر به خانواده های تحت حمایت را داشته باشد.

بخشدار نیر نیز در این دیدار اظهار داشت: روستائیان نیر نیاز به حمایت بیشتر دارند و امید است با حمایت و همکاری کمیته امداد و سایر مسئولین بتوانیم غبار محرومیت را از چهره این بخش پاک کنیم.

سید روح الله میر خلیلی افزود: نیر شهر کوچکی است که هنوز سیمای روستایی دارد، در این بخش شاهد پراکندگی مناطق و روستاها هستیم.

گفتنی است مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد در سفر یکروزه به بخش نیر ضمن بازدید میدانی از طرحهای اشتغال مددجویان تحت حمایت و بازدید از منازل مددجویان، از نزدیک با مشکلات انان آشنا شد و دستور لازم در خصوص پیگیری و رفع مشکلات را صادر نمود.

....................................................................................................................................................................

دیدار با خانواده شهدای شهرستان میبد-بهمن 1393

 

همزمان با ایام الله مبارک دهه فجر، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد به همراه جمعی از مسئولین استان و شهرستان با حضور در منزل چهار تن از شهدای شهرستان میبد، با اهداء دسته گل و لوح تقدیر از آنها تجلیل نمود.
 
به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد، در این دیدارها "محمد اکبری" با اشاره به نقش آفرینی و مجاهدت شهداء و ایثارگران درعرصه های مختلف گفت: شجره انقلاب اسلامی با خون شهدا رنگین شده است و هرچه داریم از خانوده شهداء و ایثاگران داریم.
 
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد ضمن تجلیل از مقام شامخ شهداء، گفت: همه ما مدیون ایثارگری شهدای انقلاب و دوران دفاع مقدس هستیم و افتخارات امروز ما در عرصه های مختلف مرهون خون پاک شهدا است.
 
گفتنی است در این دیدارها بااهداء دسته گل، لوح تقدیر و هدایایی، از خانواده های شهیدان حسینی نسب، علیزاده، علوی و کارگر تجلیل شد.
 
....................................................................................................................................................................

دیدار با امام جمعه معزز یزد-آبان 1393

مدير کل کميته امداد امام خميني(ره)استان يزد گفت: در7 ماهه نخست سال جاري 14ميليارد ريال در حوزه زکات مستحبي جمع آوري شده است.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني (ره)استان يزد، "محمد اکبري" در ديداري که با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد داشت ضمن بيان اين مطلب افزود: استان يزد در حوزه زکات و مشارکت هاي مردمي در سال 1392 رتبه دوم را در سطح کشور کسب نمود.

وي در اين نشست که با حضور دبير شوراي عالي زکات کشور و همچنين مدير کل هماهنگي شبکه هاي مردمي و موسسات عام المنفعه کميته امداد امام خميني(ره) کشور در دفتر نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد برگزار شد، افزود: از مبلغ جمع آوري شده در بخش زکات ، 11 ميليارد ريال جهت احداث و بهسازي 125 مورد از پروژه هاي عام المنفعه در سطح شهرها و روستاها هزينه گرديد.

......................................................................................................................................................................

دیدار با امام جمعه معزز شهرستان اشکذر - شهریور 1393

امام جمعه شهرستان اشكذر گفت: کميته امداد همواره به دنبال ارائه بهترين شيوه جهت خدمت رساني به محرومين است.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد ، "حجه الاسلام والمسلمين طالبيان" اين مطلب را در ديداري که مدير کل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد و جمعي از امدادگران اين نهاد با ايشان داشتند بيان نمود و افزود: موضوع توانمندسازي خانواده هاي تحت حمايت و پيگيري امور فرهنگي به ويژه امور ديني و مذهبي بايد از دغدغه هاي مهم كميته امداد باشد.

فرماندار اشكذر نيز در ديدار با مديركل محترم كميته امداد استان يزد، اين نهاد را به عنوان يكي از موفقيت ترين دستگاه ها برشمرد و آمادگي فرمانداري را جهت همکاري در زمينه هاي مختلف خصوصاً امور فرهنگي ، نرم افرازي و سخت افزاري با کميته امداد اعلام نمود.

شاه حسيني اظهار داشت: كميته امداد حضرت امام(ره) يكي از بهترين مكان ها جهت خدمت به مردم مي باشد.

محمد اكبري مدير كل كميته امداد امام خميني(ره) استان يزد در اين ديدارها ضمن تقدير و تشكر از مسئولين شهرستان اشکذر به ويژه امام جمعه و فرماندار كه پيوسته حامي و پشتيبان امداد هستند، اظهار نمود: توسعه شبكه هاي نيكوكاري، موضوع فرهنگي خانواده ها، اجراي فاز 4 نظام جامع آموزش خانواده در امور ديني و مذهبي، نقش دستگاهها در توانمند سازي خانواده ها با توجه به سند كاهش فقر از محورهاي مهم و دغدغه اصلي کميته امداد در سال جاري مي باشد.

....................................................................................................................................................................

دیدار با رئیس کل دادگستری استان یزد-شهریور 1393

رئيس کل دادگستري استان يزد گفت: عملکرد کميته امداد در حوزه اجتماعي خصوصا خدمت رساني به زنان سرپرست خانوارمحسوس و موثر است.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني (ره) استان يزد ، "محمد رضا حبيبي" اين مطلب را در ديداري که مدير کل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد و تعدادي از مسئولين اين نهاد مقدس با وي داشتند بيان نمود و تصريح کرد: فعاليتهاي ارزشمند کميته امداد نه تنها از جنبه معنوي و ارزشي قابل تقدير است بلکه عملکرد اين نهاد درخدمت رساني به اقشار آسيب پذير خصوصا زنان سرپرست خانوار در حوزه اجتماعي نيز موثر است.

وي با اشاره به اينکه استفاده از ظرفيت هاي خيرين در خدمت رساني به ايتام و محرومين مي تواند موثر واقع شود افزود: کميته امداد تلاشهاي خوبي در راستاي پيشگيري از وقوع جرم با بهره گيري از شيوه هاي مناسب آموزشي داشته است.

مدير کل کميته امداد امام خميني (ره) استان يزد نيز در اين ديدار ضمن اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاري في مابين کميته امداد و دادگستري استان در حوزه معاضدت حقوقي مددجويان و فعاليت شوراي حل اختلاف اظهار داشت: حمايت از خانواده زندانيان نيازمند و معافيت مددجويان کميته امداد از پرداخت هزينه دادرسي از جمله موارد مطروحه در تفاهمنامه مي باشد.

محمد اکبري با ارائه گزارشي از اقدامات کميته امداد استان در حوزه حقوقي و معاضدت قضائي به مددجويان افزود: خوشبختانه تعاملات خوبي بين اين نهاد مقدس ، دادگستري استان يزد درحوزه حقوقي و معاضدت قضائي مددجويان تحت حمايت وجود دارد .

وي در ادامه با بيان اينکه کميته امداد با ارائه آموزشهاي پيشگيرانه وقوع جرم در قالب آموزشهاي خانواده محور، سعي در کاهش آسيبهاي اجتماعي دارد خاطر نشان کرد: حدود 11 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار به دلايل مختلف از جمله فوت سرپرست تحت حمايت کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد قرار دارند.

 

.....................................................................................................................................................................

دیدار با مدیر کل بهزیستی یزد - تیر 1393

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد گفت: خدمات‌رساني بهتر به محرومين با تعامل بيشتر دستگاه‌هاي حمايتي از جمله کميته امداد و بهزيستي مقدور است.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبري" در ديدار با مديرکل جديد بهزيستي استان يزد با بيان اين مطلب افزود: دستگيري از نيازمندان افتخاري است که خداوند در کارنامه بندگانش قرار مي‌دهد و اميد است که بتوانيم با ارائه خدمت به نيازمندان جامعه از عهده اين کار برآييم.

وي بر اهميت انجام برنامه‌هاي مشارکتي در حوزه‌هاي مختلف کاري با سازمان بهزيستي تأکيد کرد و اظهار داشت: انجام کار مشارکتي بين اين دو دستگاه حمايتي، باعث اعتمادسازي در جامعه مي‌شود.

اکبري اضافه کرد: مهمترين برنامه کميته امداد توانمندسازي اجتماعي، فکري و اقتصادي محرومين جامعه است که اين هدف با همکاري و هم‌افزايي دستگاه‌هاي مختلف اجرايي محقق مي‌شود.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد ضمن تبريک انتصاب جليل عفتي به عنوان مديرکل جديد سازمان بهزيستي استان، افزود: کميته امداد آمادگي خود را براي تعامل با سازمان بهزيستي در خصوص ارائه خدمات مطلوب به نيازمندان و محرومين اعلام مي دارد.

دکتر جليل عفتي- مديرکل بهزيستي استان يزد هم در اين ديدار گفت: بهزيستي با کميته امداد در تمامي جهات و در همه زمينه‌ها تعامل و همکاري دارد و اميد است که اين تعامل در راستاي دستگيري از نيازمندان و محرومين، بيش از پيش افزايش يابد.

............................................................................................................................

دیدار با امام جمعه معزز تفت - خرداد 1393

امام جمعه شهرستان تفت گفت: خدمت به مردم خصوصاً خدمت به نيازمندان يکي از ارزشمندترين کارهاست.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "حجت الاسلام والمسلمين غفوري" اين مطلب را در ديداري که مدير کل کميته امداد استان يزد با ايشان داشت بيان نمود و افزود: افراد نيازمند و آبرومندي هستند که به کميته امداد مراجعه نمي کنند لذا بايد به دنبال شناسايي و خدمت رساني به اين خانواده ها نيز باشيد.

وي تصريح کرد : مشکلات عمده بخش فرهنگي به دليل کم توجهي به بحث ازدواج جوانان است و ضرورت دارد مسئولين توجه خاصي به ايم موضوع داشته باشند.

امام جمعه شهرستان تفت با تاکيد بر اهميت تقويت بنيه فرهنگي و اعتقادي دانش آموزان نيازمند اظهار داشت: فرزندان تحت حمايت کميته امداد بايد به مراکز علمي و حوزوي هدايت شوند و زمينه تحصيل آنان در اين مراکز فراهم گردد.

مدير کل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد نيز در اين ديدار اشاره به دو رويکرد مهم امداد در راستاي رسيدگي به جامعه تحت حمايت اين نهاد اذعان داشت : توانمند سازي مددجويان و توسعه مشارکتهاي مردمي از جمله رويکردهاي مهم اين نهاد است و در اين راستا حوزه فرهنگي با بيش از 40 سرفصل کاري نقش ارزشمندي را ايفا مي کند .

.........................................................................................................................................

دیدار با فرماندار مهریز

فرماندار مهريز گفت : بايد يار و ياور کميته امداد امام خميني (ره) باشيم و رسيدگي به محرومين يک تکليف الهي است .

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "سيد محمد رستگاري" اين مطلب را در ديداري که مدير کل کميته امداد استان يزد با وي داشت بيان نمود و افزود: بر اثر خشکسالي چند سال اخير وضعيت زندگي روستائيان برخي مناطق تغيير کرده و باعث مهاجرت بيشتر آنان به شهرها شده است

وي با بيان اينکه در بخش فرهنگ و اقتصاد نيازمند مديريت جهادي هستيم تصريح کرد : با توجه به آسيب پذيري بخش فرهنگ خصوصاً در مناطق روستايي مي بايست با ايجاد مشاغل خانگي و توجه به فرهنگ کار و تلاش، زمينه رونق اقتصادي خانواده هاي نيازمند را فراهم نمود

فرماندار مهريز با تاکيد بر اهميت توانمندسازي نيازمندان و ايجاد مشاغل خانگي در روستاها اظهار داشت: با در نظر گرفتن شرايط هر منطقه بر اساس پتانسيل و ظرفيتهاي موجود با انجام نيازسنجي لازم زمينه ايجاد و گسترش مشاغل خانگي فراهم گردد

مدير کل کميته امداد امام خميني (ره) استان يزد نيز در اين نشست ضمن اشاره به دو رويکرد مهم امداد در راستاي رسيدگي به جامعه تحت حمايت اين نهاد اذعان داشت : توانمند سازي مددجويان و توسعه مشارکتهاي مردمي از جمله رويکردهاي مهم اين نهاد است

محمد اکبري افزود: توجه به سند کاهش فقر و اجراي تفاهم نامه هاي منعقد شده با دستگاه ها و سازمان ها از جمله راهکارهاي مناسب جهت توانمندسازي نيازمندان جامعه و مددجويان تحت حمايت اين نهاد مقدس است.

...........................................................................................................................

دیدار با استاندار یزد

 

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبری" در نشست با استاندار یزد، با بیان این مطلب افزود: از این تعداد طرح هم اکنون 15 هزار و 500 طرح اشتغالزایی فعال است.

وی اظهار داشت: طی سال 92، بیش از 155 میلیارد و 662 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی برای انجام طرح های اشتغال به مددجویان تحت حمایت این نهاد اعطا شده است.

اکبری با بیان اینکه نظارت کمیته امداد بر طرح های اشتغال تا تثبیت آنها ادامه دارد، اضافه کرد: در طی سال جاری 18 هزار نظارت بر طرح های اشتغال استان انجام شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: کمیته امداد در دهه چهارم فعالیت خود بحث توانمندسازی خانواده ها و توسعه مشارکت های مردمی را در دستور کار خود دارد.

.........................................................................................................................................................

دیدار با امام جمعه یزد

 

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبری" در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد همزمان با هفته احسان و نیکوکاری، با بیان این مطلب افزود: امسال نیز همچون سنوات گذشته همزمان با سراسر کشور جشنواره نیکوکاری با شعار توانمندسازي خانواده‌ها با حضور پر نشاط نيکوکاران در استان یزد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جشنواره امسال روز‌ 14 اسفندماه در مدارس، 15و 16 اسفندماه با برپایی پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در میادین و معابر و  میعادگاه های نماز جمعه برگزار می‌شود، اضافه کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته جشنواره نیکوکاری امسال با رویکرد مسجد محوری، صنف محوری و مدرسه محوری اجرا می شود.

اکبری با بیان اینکه امروزه باید خدمات براساس نیاز نیازمندان به خانواده ها ارائه گردد، گفت: از جمله سیاست های این نهاد در دهه چهارم فعالیت خود ارائه خدمات به صورت تک خدمتی و چند خدمتی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد در ادامه با یان اینکه هم اکنون 48 هزار و 520 نفر در قالب 25 هزار و 582 خانوار تحت پوشش این نهاد هستند، گفت: استان یزد نسبت به میانگین کشوری کمترین میزان تحت پوشش را دارد به طوریکه حدود 4 درصد از جمعیت استان به صورت تک خدمتی، چند خدمتی، موردی و مستمر از خدمات کمیته امداد بهره مندند.

...............................................................................................................................................................................

دیدار با امام جمعه شهرستان بهاباد

 

"کمیته امداد نهادی است که جوشش انفاق را در جامعه ایجاد می کند"

امام جمعه شهرستان بهاباد گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) نهادی است که جوشش انفاق را در جامعه ایجاد می کند و این امر بسیار اهمیت دارد.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "حجت الاسلام سیف ا... دهقانی" در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد با بیان این مطلب افزود: کمک به فقرا و نیازمندان عبادت است که بحمدا... کمیته امداد در این امر هم موفق بوده و هم توانسته تا حدود زیادی رضایتمند عمل کند.

وی مسأله اشتغال را یکی از مهمترین مسایل هر جامعه عنوان کرد و بر تشگیل کمیته ای برای اشتغال مردم به ِویژه نیازمندان تأکید کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد هم در این دیدارخدمت رسانی به محرومین و نیزامندان و همچنین تلاش برای توانمند کردن آنها را از مهمترین شاخصه های این نهاد انقلابی عنوان کرد.

محمد اکبری اضافه کرد: با  مشارکت همگانی مردم و خیّرین و نیکوکاران در عرصه خدمات کمیته امداد، می توانیم طرح ها و فعالیت های این نهاد را در راستای رفع نیاز محرومین موفق تر انجام دهیم.

در پایان این دیدار، رمضان باقری- مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بهاباد، گزارشی از عملکرد شش ماهه این نهاد ارائه کرد.

................................................................................................................................................

 

 

دیدار با فرماندار بهاباد

  

"نهاد مقدس کمیته امداد یادگار حضرت امام(ره) در جهت رفع محرومیت از جامعه اسلامی است"

فرماندار بهاباد نهاد مقدس کمیته امداد را یادگار امام(ره) در جهت رفع محرومیت و کمک به نیازمندان جامعه اسلامی دانست.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "مصطفی سالاری" در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد با بیان این مطلب،بر خدمت رسانی به محرومین تأکید کرد.

وی با بیان اینکه يكي از اهداف اصلي انقلاب رسيدگي به وضع محرومان و مستضعفان و رفع محروميت از آنهاست، اظهار داشت: يكي از ضروري ترين معضلات مددجویان شهرستان بهاباد، مشکل اشتغال جوانان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد هم در این دیدار توسعه و ترویج فرهنگ انفاق و توانمندسازی فکری، اجتماعی و اقتصادی مددجویان را از رسالت های مهم این نهاد در دهه چهارم انقلاب دانست.

محمد اکبری گفت: خوشبختانه کمیته امداد استان یزد در زمینه اشتغال و توانمندسازی مددجویان توفیقات خوبی کسب کرده است.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد با اشاره به رويکرد جديد اين نهاد گفت: ما در حال حاضر سه رويکرد مسجد محوري، مدرسه محوري و صنف محوري را دنبال مي کنيم.

اکبري به راه اندازي مراکز نيکوکاري محله اشاره و تصريح کرد: اين مراکز با هدف ساماندهي شبکه هاي حمايتي و مردمي و رفع مشکلات مددجويان و نيازمندان با استفاده از امکانات و منابع محلي و در راستاي اجراي طرح مسجد محوري راه اندازي شده است.

وي گفت: هم اکنون مراکز نيکوکاري محله در 4 شهرستان يزد، مهريز، تفت و ابرکوه راه اندازي شده که قرار است اين مراکز گسترش يابد

...........................................................................................................................................................................

دیدار نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد با مدیر کل و امدادگران کمیته امداد

 

"امدادگران کمیته امداد سعه صدر، شکیبایی و همت بلند داشته باشند"

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: امدادگران کمیته امداد اگر در کارهای خود سعه صدر، شکیبایی و همت بلند داشته باشند، موفق خواهند بود.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "آیت ا... ناصری" در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد با بیان این مطلب افزود: امدادگران کمیته امداد امام خمینی(ره) بازوی ولایت و رهبری در کمک به محرومین و نیازمندان هستند.

امام جمعه یزد بر ضرورت حمایت و رسیدگی به نیازمندان جامعه توسط امدادگران این نهاد تأکید کرد و افزود: این نهاد مقدس و مردمی باید تقویت شود تا امکانات و منابع بیشتری را برای خدمت رسانی بهتر به محرومین فراهم نماید.

آیت ا... ناصری ضمن قدردانی از تلاش امدادگران در رسیدگی به محرومین و نیازمندان واقعی جامعه اضافه کرد: امدادگران تلاش خود را برای شناسایی خانواده های نیازمندی که تمایلی به مراجعه به نهادهای حمایتی به ویژه کمیته امداد ندارند، بیشتر کنند.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: می بایست از تمامی فرصت ها و پتانسیل ها نهایت استفاده و بهره وری به عمل آید و به بهترین نحو مسئولین و مردم را متوجه نیاز نیازمندان قرار دهید.

اکبری- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد هم در این دیدار ضمن تبریک سال جدید و همچنین قدردانی از توجه ویژه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به کمیته امداد و محرومین گزارشی از عملکرد این نهاد حمایتی در سال 91 را ارائه نمود.

.........................................................................................................................................................................................

اولین نشست صمیمی مدیر کل محترم با امداد گران در سال 1392

 

" با ایجاد فضای همدلی ، مودّت و مهربانی کار خود را در سال جدید آغاز کنید "

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت : با ایجاد فضای همدلی، مودّت و مهربانی کار خود را در سال جدید آغاز کنید.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبری" ضمن بیان این مطلب در اولین نشست صمیمی امدادگران این نهاد در سالجاری با ایشان تصریح کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی مزین شده است باید با شور و نشاط و امید و بهره گیری از سیره عملی انبیاء و ائمه اطهار(ع) خدمت بهتری را به محرومین جامعه ارائه نماییم.

وی با بیان اینکه امسال در بحث حماسه سیاسی باید افتخاری دیگری را رقم بزنیم تصریح کرد: عرصه انتخابات ریاست جمهوری یکی از مهمترین مسائل سیاسی سالجاری است که همه باید با حضور پرشور و مشارکت حداکثری خود حماسه ای ماندگار به جای بگذاریم.

وی همچنین با اشاره به اهمیت و توجه به بحث اقتصادی خاطر نشان کرد: توجه به وضعیت اقتصادی مردم از جمله مواردی است که هرساله مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به نوعی بصورت سلسه وار بدان آن اشاره نموده اند و ضرورت دارد با همدلی و هماهنگی بیشتر گامهای اساسی در این راستا برداشته شود.

 

...........................................................................................................................................................................................

 

دیدار مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد با معلمین همزمان با هفته معلم

 

"مدیرکل کمیته امداد استان یزد از تلاش ها و زحمات معلمان قدردانی کرد"

همزمان با هفته گرامیداشت مقام معلم، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد به همراه مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد با حضور در برخی مدارس استان، با اهدای شاخه گل از تلاش های معلمان قدردانی کردند.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبری" با بیان این مطلب افزود: معلمان چراغ روشنی برای هدایت بشر هستند که با جان و دل به دانش آموزان درس می آموزند.

وی با بیان اینکه معلمان آینده سازان نظام اجتماعی هستند، اظهار داشت: کار معلمی، مربیگری است و کار مربیگری کار نبوی و پیغمبری است.

اکبری با تأکید بر اینکه معلمی شغل مقدسی است که باید با قداست باقی بماند، عنوان کرد: رسالت معلمان ارزشمند و الهی است که باید این قداست حفظ و صیانت شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد از دانش آموزان خواست تا با خوب درس خواندن زحمات معلمان را جبران کنند و همواره به معلمین خود احترام بگذارند.