کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

مهرماه 1395

سال گذشته تعداد ۵۸۵ نیکوکار یزدی در ماه محرم و صفر به جمع حامیان این نهاد در طرح های اکرام ایتام، محسنین، کوثر، شفا، یاسین و شوق زیارت پیوستند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای مرکز یزد به تشریح فعالیت های این نهاد در ایام محرم و صفر بویژه طرح احسان حسینی پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن علیزاده با بیان اینکه ماه محرم فضای معنوی بسیار مناسبی برای یاری رسانی به محرومان جامعه دارد و استان یزد به عنوان حسینیه ایران می تواند نقش پر رنگ تری در این خصوص ایفا کند، افزود: تعداد۵۰۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد همزمان با ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و به همت هیات های مذهبی استان در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس اعزام می شوند.

 وی همچنین در خصوص اجرای طرح احسان حسینی در ماه محرم و صفر بیان کرد: ترویج فرهنگ انفاق، ساماندهی نذورات مردمی برای توزیع بین خانواده‌های نیازمند از مهمترین اهداف طرح احسان حسینی است و عزاداران و مردم نیکوکار استان در سال گذشته با شرکت در این طرح بیش از یک میلیارد و ۷۸ میلیون ریال نذورات نقدی و غیر نقدی کمک کردند، مراکز نیکوکاری با جذب بیش از یک میلیارد ریال بیشترین سهم را در این بخش به خود اختصاص دادند.

  مدیرکل کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: امیدواریم با هم افزایی و بهره گیری از ظرفیت های موجود در استان به ویژه هیات های مذهبی، هیات امنای مساجد و مراکز نیکوکاری، امسال شاهد مشارکت خوب نیکوکاران یزدی در طرح احسان حسینی بوده و نیازمندان را از نذورات مجالس عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بهره‌مند کنیم. 

وی با بیان اینکه سال گذشته تعداد ۵۸۵ نیکوکار یزدی در ماه محرم و صفر به جمع حامیان این نهاد در طرح های اکرام ایتام، محسنین (حمایت از خانواده های نیازمند دارای سرپرست بیمار و ازکار افتاده)، کوثر (تامین جهیزیه)، شفا (کمک به درمان مددجویان)، و شوق زیارتمشارکت در اعزام مددجویان به سفرهای زیارتی) پیوستند، افزود: کمیته امداد آمادگی جذب کمک های مردمی برای تامین هزینه های مددجویان متقاضی شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را در قالب طرح شوق زیارت دارد و همچنین دفاتر و پایگاه های این نهاد در طی ماه محرم و صفر آماده ثبت نام از حامیان خیر در طرح های اکرام ایتام و محسنین هستند.


اردیبهشت1395

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: مردم سخاوتمند استان یزد در سال گذشته بیش از ۹۳ میلیارد و ۳۵۳ میلیون ریال زکات پرداخت کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد امام خمینی(ره) ، "محسن علیزاده" با بیان این مطلب افزود: همان گونه که در دین اسلام، نماز وسیله ارتباط با خدای متعال است زکات نیز وسیله ارتباط با خلق خدا است که در کنار هم قرار دارند و افرادی که زکات بر آنها واجب است باید نسبت به ادای این فریضه واجب الهی اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: زکات فریضه‌ای الهی است که پرداخت آن ذخیره ای برای مؤمنین خواهد بود.

علیزاده با اشاره به برکات پرداخت زکات در زندگی انسان گفت: ادای این فریضه  الهی، انسان را از بسیاری از گرفتاری ها و مشکلات اجتماعی نجات می دهد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد اذعان داشت: این نهاد به عنوان دبیرخانه شورای زکات، جمع آوری و توزیع زکات مردم خداجوی را بر عهده دارد.

محسن علیزاده اضافه کرد: در خصوص زکات اموال که شامل زکات واجب و مستحبی می‌شود طی سال گذشته در مجموع مردم سخاوتمند استان یزد بیش از  ۹۳ میلیارد و ۳۵۳ میلیون ریال زکات پرداخت کردند.

وی ادامه داد: زکات جمع آوری شده برای رسیدگی به امور معیشتی محرومین و نیازمندان منطقه و همچنین اجرای طرح های عام المنفعه شامل ساخت، توسعه و مرمت مساجد و حسینیه ها، مدارس و خانه عالم در مناطق محروم هزینه می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: در این مدت با اختصاص مبلغ ۷۷ میلیارد و ۴۱۷ میلیون ریال از محل زکات پروژه عام المنفعه برای محرومین و نیازمندان احداث شده و مابقی در بخش محرومین جهت تامین جهیزیه، مسکن، معیشت و... هزینه شده است.

اردیبهشت1395

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: طی سال ۹۴، تعداد یک هزار و ۲۶۰ مورد خدمات حقوقی و قضایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد ارائه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد امام خمینی(ره)، "محسن علیزاده" با بیان این مطلب افزود: رفع نیازهای مددجویان در بخش های مختلف از جمله رسالت‌های مهم کمیته امداد است و در این راستا اقدامات موثری از سوی این نهاد صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت: ازجمله فعالیت های قابل ذکر کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت رفع مشکلات قضایی و حقوقی مددجویان است و از آنجا که بسیاری از این افراد به سبب فقر مالی قادر به استفاده از خدمات حقوقی وکلا نمی‌شوند کمیته امداد با کمک وکلای خیر درصدد رفع برخی از مشکلات حقوقی این قشر از افراد جامعه برآمده است.

علیزاده خاطرنشان کرد: خدمات حقوقی ارائه شده به مددجویان در قالب مواردی چون مشاوره و بررسی پرونده، تنظیم اظهارنامه و دادخواست، تنظیم لایحه دفاعیه، حضور در جلسات دادرسی، صدور رأی و اجرای حکم، شرکت در جلسات دادرسی مددجویی و اداری و همچنین اقدامات ثبتی و ملکی بوده است.

اردیبهشت 1395

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد از کمک ۳۹ میلیارد ریالی حامیان نیکوکار استان به ایتام تحت حمایت این نهاد در طی سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد امام خمینی(ره)، "محسن علیزاده" با بیان این مطلب افزود: کمیته امداد در راستای برقراری عدالت اجتماعی و همچنین ارائه خدمات بهتر به مددجویان طرح‌های مختلفی را در طول سال اجرا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از عمده طرح‌های اجرایی کمیته امداد ، اکرام ایتام است، اذعان داشت: در قالب این طرح حامیان و خیرین کمیته امداد را در حمایت از ایتام همراهی می‌کنند.

علیزاده اظهار داشت: در حال حاضر ۱۳ هزار و ۵۶۲ حامی نوعدوست و نیکوکار حمایت مادی و معنوی یک هزار و ۵۷۱ یتیم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد را بر عهده دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد با اشاره به اینکه طرح اکرام ایتام با هدف جمع آوری کمک‌های مردمی در حمایت از ایتام اجرا می شود، اضافه کرد: حامیان با قبول کفالت ایتام و پرداخت مبلغ ۳۰۰ هزار ریال به صورت ماهیانه، کمیته امداد را در اجرای این طرح خداپسندانه یاری می‌کنند.

اردیبهشت 1395

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: در سال گذشته، بیش از ۱۱ میلیارد و ۲۱۶ میلیون ریال تسهیلات توان افزایی (مشاغل خانگی) به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت گردید.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد امام خمینی(ره)، "محسن علیزاده" با بیان این مطلب افزود: طرح های مشاغل خانگی (توان افزایی) با هدف بهبود شاخص های فرهنگی و اقتصادی خانوارهای تحت حمایت اجرا می شود.

وی اظهار داشت: یکی از راههای درآمدزایی زود بازده و آسان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد طرح توان افزایی (مشاغل خانگی) است.

علیزاده تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۲۳۷ طرح توان افزایی (مشاغل خانگی) با هزینه ای بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۲۱۶ میلیون ریال از محل منابع قرض الحسنه بانکی و منابع امدادی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد اجرا گردید.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد اضافه کرد: این طرح ها در زمینه های مختلف شغلی از جمله: صنایع تبدیلی کشاورزی، تولیدات دامی، فعالیت های فرهنگی و هنری، صنایع دستی، فرش دستباف و سایر فعالیت ها اجرا شده است.

 

اسفند 1394

مردم خیریزد در جشن نيکوکاري سال گذشته بيش از 21 ميليارد ريال به نيازمندان کمک کردند

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد گفت: خيرين و نيکوکاران استان يزد در جشن نيکوکاري سال93، بيش از 21 ميليارد ريال به نيازمندان و محرومين کمک کردند.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محسن عليزاده" با بيان اين مطلب افزود: فلسفه اصلي جشن نيکوکاري، عمل به دستورات دين مبين اسلام در زمينه توجه و دستگيري از فقرا و نيازمندان است.

وي با بيان اينکه اکرام فاطمي، شور نيکوکاري شعار جشن نيکوکاري بود، اظهار داشت: جشن نيکوکاري هرساله در آستانه فرا رسيدن سال نو با هدف تقويت روحيه عدالت خواهي، نهادينه کردن فرهنگ انفاق و احسان و محروميت زدايي و ايجاد ارتباط ميان نهادها و سازمان ها در زمينه فقرزدايي برگزار مي شود.

عليزاده خاطرنشان کرد: جشن نيکوکاري سال 93، با رويکرد مسجد محوري، مدرسه محوري و صنف محوري و با حضور حداکثري مردم نوعدوست استان يزد برگزار گرديد.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد با اشاره به اينکه سال گذشته يک هزار و 432 پايگاه براي جمع آوري کمک هاي مردمي در مساجد، مدارس، مصلاهاي نمازجمعه و معابر سطح استان مستقر بود، افزود: بيش از 21 ميليارد ريال کمک هاي مردمي در جشن نيکوکاري جمع آوري شده است.

محسن عليزاده از حضور پرشور مردم نوعدوست و مسئولين استان خواست تا امسال نيز همچون سنوات گذشته در شور نيکوکاري که با شعار "بهار همدلی ، شکوه مهربانی ، شور نیکوکاری" در روزهاي 12، 13 و 14 اسفندماه برگزار مي شود، حضوري پرشور داشته باشند.

اسفند 1394

5 هزار و 183 دانش آموز و دانشجو از حمايت هاي کميته امداد استان يزد بهره مند هستند

مدير کل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد گفت: 5 هزار و 183 دانش آموز و دانشجو از حمايت هاي تحت حمايت اين نهاد بهره مندند.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محسن عليزاده" با بيان اين مطلب افزود: يکي از اقداماتي که کميته امداد به منظور فراهم کردن امکان تحصيل براي دانشجويان و دانش آموزان انجام مي دهد، پرداخت کمک هزينه تحصيل به اين گروه است.

وي با اشاره به اينکه با پرداخت کمک هزينه تحصيلي امکان ادامه تحصيل مددجويان تحت حمايت اين نهاد فراهم مي‌شود، اضافه کرد: کميته امداد به منظور ارتقاي سطح فرهنگي و تحصيلي مددجويان تلاش می کند و با پرداخت کمک هزينه تحصيلی به دانشجويان در همین راستا انجام وظیفه می نماید.

عليزاده گفت: هم اکنون يک هزار و 277 دانشجو و 3 هزار و 906 دانش آموز از خدمات فرهنگي کميته امداد استان يزد بهره مند هستند.

مدير کل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد ارائه خدمات تأمين کمک هزينه تحصيلي، ارائه خدمات تأمين شهريه دانشگاه، شناسايي و بروز رساني بانک اطلاعات دانشجويان نخبه، برگزاري همايش هاي علمي و فرهنگي و برگزاري دوره هاي آموزشي مختلف از جمله اقدامات حوزه فرهنگي اين نهاد براي دانشجويان تحت حمايت در طي سال جاري بوده است.

شايان ذکر است برگزاري کلاس هاي تقويت بنيه تحصيلي دانش آموزان، تأمين کمک هزينه دانش آموزان مستقر در خوابگاه ها، تأمين کمک هزينه دانش آموزان مشغول به تحصيل در رشته هاي مختلف تحصيلي، پيگيري امور حرفه آموزي با ارايه خدمات استعدادسنجي و مشاوره شغلي ، شناسايي و ارائه خدمات به دانش آموزان نخبه از جمله اقدامات کميته امداد به دانش آموزان تحت حمايت می باشد.

دی 1394

مراکز نیکوکاری جلوه همدلی و همبستگی مردم است

مدیر کل کمیته امدادامام خمینی (ره) استان یزد طی گفت وگویی که پیرامون همراهی و همدلی مردم دارالعباده یزد با برنامه های کمیته امداد انجام شد از مراکز نیکوکاری به عنوان جلوه همدلی و همبستگی مردم یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد ، " محسن علیزاده شورکی"در این گفت و گو ضمن با بیان این مطلب افزود : نمود عینی شعار امسال را که با عنوان دولت و ملت، همدلی و همزبانی است را می توان در همراهی و همدلی خوب مردم دارالعباده یزد با برنامه های کمیته امداد مشاهده کرد.

وی بیان داشت: موضوع همدلی و همزبانی موضوع بسیار حساس و مهمی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی به درستی و با توجه به حساسیت زمانی این مطلب را بیان نمودند.

مدیر کل کمیته امدادامام خمینی (ره) استان یزد یکی از عوامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی را همدلی و وحدت کلمه عنوان کرد و افزود: زمانی که همه اقوام و مردم همدل و همزبان و همصدا شدند توانستند با دست خالی بر رژیم ستم شاهی غلبه کنند و پیروز شوند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد یک نهاد مقدس برخواسته از متن نظام و مردم است که به فرمان حضرت امام (ره) بنا نهاده شد و هم اکنون نیز منتسب به مقام عضمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) است و زیر نظر ایشان اداره می شود اذعان داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) یک نهاد مردم محور است و خدمت رسانی و کمک به محرومین و گره گشایی از مشکل مردم ارتباطی با فرد یا جاح سیاسی خاصی ندارد و تکلیف و وظیفه هر مسلمانی است که نسبت به والدین، همسایگان، مردم محله و شهر و.... خوداحساس وظیفه و تکلیف کند.

محسن علیزاده تصریح کرد: حوزه توسعه مشارکتهای مردمی یکی از بخش های فعال کمیته امداد که نماد همدلی به خوبی در آن قابل لمس است، مشارکتهای مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد به واسطه تدین، ولایی بودن و احساس تکلیف مردم شریف استان جایگاه خوبی را در سطح کشور دارد.

وی افزود: مشارکت نیکوکاران در طرح اکرام ایتام نمونه ای از حس همدلی است و شاهد هستیم که تعداد حامیانی که از بر اساس این طرح معنوی از ایتام حمایت می کنند، تعدادشان چندین برابر یتیمان تحت حمایت است و همچنان این حمایت ها ادامه دارد.

مدیر کل کمیته امدادامام خمینی (ره) استان یزد تاکید کرد: علارقم اینکه کمیته امداد در سر فصل های مختلف به نیازمندان و مددجویان کمک می کند، این حمایت ها کافی نیست و نیاز به همدلی، دلسوزی و احساس تکلیف بیش از پیش مردم نیکوکار است.

آبان 1394

مشارکت 11 ميليارد ريالي نيکوکاران يزدي در طرح احسان حسيني

 

سرپرست کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد گفت: مردم خير و نيکوکار استان يزد در دهه اول ماه محرم در قالب طرح احسان حسيني بيش از 11 ميليارد ريال به نيازمندان کمک کردند.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "رضا زارع زاده" با بيان اين مطلب افزود: همه ساله با آغاز ماه محرم به منظور دستگيري از نيازمندان طرح احسان حسيني توسط کميته امداد اجرا مي شود.

وي با اشاره به اهداف طرح احسان حسيني اظهار کرد: استفاده از ظرفيت معنوي مومنين براي خدمت به نيازمندان در ماه محرم و صفر، ساماندهي نذورات مردمي جهت توزيع بين مستمندان واقعي جامعه و تقويت و تبيين فرهنگ احسان از اهداف اين طرح است.

زارع زاده اضافه کرد: در دهه ماه محرم مردم نيکوکار استان يزد بيش از 11 ميليارد ريال در قالب طرح احسان حسيني به نيازمندان کمک کردند.

سرپرست کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد با بيان اينکه اجراي اين طرح تا پايان ماه صفر ادامه دارد، ادامه داد: مردم خير استان به منظور تحويل نذورات و احسانات خود در قالب اين طرح مي‌توانند به دفاتر کميته امداد در استان مراجعه و يا با شماره تلفن 1811 تماس حاصل فرمايند.

گفتني است کميته امداد، آمادگي دارد نذورات مردمي را در قالب کمک‌هاي نقدي، غير نقدي، جيره خشک و همچنين غذاي گرم جمع آوري و بين نيازمندان جامعه توزيع نمايد.

آبان 1394

پرداخت تسهيلات اشتغالزايي به 514 مددجوي تحت حمايت کميته امداد استان يزد

 

سرپرست کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد از پرداخت تسهيلات اشتغالزايي به بيش از 514 مددجوي تحت حمايت اين نهاد طي شش ماهه نخست سال جاري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "رضا زارع زاده" با بيان اين مطلب افزود: کميته امداد استان يزد در راستاي نيل به اهداف عالي اين نهاد مقدس در بحث توانمندسازي مددجويان تاکنون اقدامات مختلفي را انجام داده است.

وي با اشاره به اينکه اشتغالزايي براي مددجويان يکي از مهمترين رويکردهاي کميته امداد در دهه چهارم فعاليت اين نهاد است، اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش امدادگران و ساير دستگاه‌هاي ذيربط، اين مهم به نحو مطلوبي در استان يزد اجرايي شده است.

زارع زاده با بيان اينکه در شش ماهه سال 94، بيش از 67 ميليارد و 114 ميليون ريال تسهيلات اشتغالزايي به 514 مددجوي تحت حمايت اين نهاد اعطا شده است، اظهار داشت: اين ميزان تسهيلات از محل اعتبارات امداد، قرض الحسنه بانک ها تأمين شده و در زمينه هاي خودکفايي، کارانگيزي و توان افزايي پرداخت گرديده است

پرداخت 49 ميليارد و 584 ميليون ريال تسهيلات خودکفايي به مددجويان استان يزد طي شش ماهه نخست سال جاري

سرپرست کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد در ادامه با بيان اينکه اجراي طرح‌هاي اشتغالزايي کميته امداد سبب خودکفايي مددجويان مي‌شود، افزود: کميته امداد استان يزد در راستاي توانمندسازي خانواده هاي مددجو و رفع نيازهاي آنها در شش ماهه سال 94، به 354 خانواده تحت حمايت تسهيلات خودکفايي(خوداشتغالي) از محل اعتبارات بانکي و امدادي پرداخت نموده است.

وي اظهار داشت: اين طرح ها با اعتباري بالغ بر 49 ميليارد و 584 ميليون ريال براي مددجويان تحت حمايت اجرايي شده است.

اعطاي 50 مورد وام کارانگيزي به مددجويان کميته امداد استان يزد در شش ماهه سال جاري

زارع زاده توانمندسازي خانوارهاي تحت حمايت را يکي از اولويت هاي کاري کميته امداد دانست و گفت: اشتغالزايي افراد تحت پوشش در رأس طرح ها و فعاليت هاي اين نهاد قرار دارد

سرپرست کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد با بيان اينکه در شش ماهه سال جاري 50 مورد تسهيلات کارانگيزي با اعتباري بالغ بر يک ميليارد و 450 ميليون ريال از محل اعتبارات امداد به مددجويان واجد شرايط اعطا شده است، اظهار داشت: اين طرح ها در زمينه هاي مختلفي از جمله کشاورزي، دامپروري، خدمات صنايع دستي و غيرو توسط مددجويان تحت حمايت کميته امداد استان يزد اجرايي شد.

در شش ماهه نخست سال جاري بيش از 4 ميليارد و 822 ميليون ريال تسهيلات مشاغل خانگي به مددجويان تحت حمايت کميته امداد استان يزد پرداخت شده است

رضا زارع زاده با بيان اينکه طرح هاي مشاغل خانگي (توان افزايي) با هدف بهبود شاخص هاي فرهنگي و اقتصادي خانوارهاي تحت حمايت اجرا مي شود، گفت: در شش ماهه سال جاري بيش از 110 طرح توان افزايي(مشاغل خانگي) با هزينه اي بالغ بر 4 ميليارد و 822 ميليون ريال از محل قرض الحسنه بانکي و منابع امدادي براي مددجويان تحت حمايت کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد اجرا گرديد.

زارع زاده اضافه کرد: اين طرح ها در زمينه هاي مختلف شغلي از جمله: توليدات دامي، فعاليت هاي فرهنگي و هنري، صنايع دستي، فرش دستباف و ساير فعاليت ها اجرا شده است.

به گفته سرپرست کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد در اين مدت همچنين 97 مورد طرح تبديلي (توان افزايي به خودکفايي) با هزينه اي بالغ بر 11 ميليارد و 258 ميليون ريال از محل اعتبارات بانکي و امدادي براي مددجويان تحت حمايت اين نهاد اجرا گرديده است.

مهر 1394

مشارکت 4 ميليارد و 780 ميليون ريالي سخاوتمندان يزدي در جشن عاطفه ها   

سرپرست کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد از کمک 4 ميليارد و 780 ميليون ريالي مردم خير استان يزد در جشن عاطفه هاي سال 94، طبق آمار اوليه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "رضا زارع زاده" با اشاره به اينکه امسال 300 پايگاه در قالب جشن عاطفه‌ها در معابر، مساجد و مصلي‌هاي برگزاري نماز جمعه و 1240 مدرسه داير شده بود، افزود: آمار اوليه کمک‌هاي جمع‌آوري شده در جشن عاطفه‌ها قريب به 4 ميليارد و 780 ميليون ريال است.

وي با بيان اينکه اين آمار اوليه کمک ها است، اضافه کرد: اين آمار شامل کمک‌هاي دانش‌آموزي در مدارس است و شامل کمک‌هاي جمع‌آوري شده در پایگاه های سطح شهر، مساجد و تعهدات سازمان‌ها نمي‌شود.

زارع زاده خاطرنشان کرد: جشن عاطفه ها با شعار مهر در انتظار همدلي با حضور پرشور مردم نيکوکار استان برگزار شد.

سرپرست کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد عنوان کرد: رسيدگي به امور محرومين، ترويج و اشاعه فرهنگ انفاق و احسان در بين نونهالان، کودکان، نوجوانان و جوانان جامعه اسلامي از اهداف برگزاري جشن عاطفه ها است.مشارکت 4 ميليارد و 780 ميليون ريالي سخاوتمندان يزدي در جشن عاطفه ها
سرپرست کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد از کمک 4 ميليارد و 780 ميليون ريالي مردم خير استان يزد در جشن عاطفه هاي سال 94، طبق آمار اوليه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "رضا زارع زاده" با اشاره به اينکه امسال 300 پايگاه در قالب جشن عاطفه‌ها در معابر، مساجد و مصلي‌هاي برگزاري نماز جمعه و 1240 مدرسه داير شده بود، افزود: آمار اوليه کمک‌هاي جمع‌آوري شده در جشن عاطفه‌ها قريب به 4 ميليارد و 780 ميليون ريال است.

وي با بيان اينکه اين آمار اوليه کمک ها است، اضافه کرد: اين آمار شامل کمک‌هاي دانش‌آموزي در مدارس است و شامل کمک‌هاي جمع‌آوري شده در پایگاه های سطح شهر، مساجد و تعهدات سازمان‌ها نمي‌شود.

زارع زاده خاطرنشان کرد: جشن عاطفه ها با شعار مهر در انتظار همدلي با حضور پرشور مردم نيکوکار استان برگزار شد.

سرپرست کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد عنوان کرد: رسيدگي به امور محرومين، ترويج و اشاعه فرهنگ انفاق و احسان در بين نونهالان، کودکان، نوجوانان و جوانان جامعه اسلامي از اهداف برگزاري جشن عاطفه ها است.

مرداد 1394

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی (ره) استان یزد همزمان با هفته مهارت اعلام کرد :

"امسال تعداد 4 هزار و 600 نفر از مددجویان کمیته امداد استان یزد از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند می شوند"

مدیر کل کمیته امدادامام خمینی (ره) استان یزد همزمان با هفته مهارت از بهره مندی 4 هزار و 600 نفر از مددجویان تحت حمایت از آموزش های فنی و حرفه ای در سطح استان یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد ، "محمد اکبری "با بیان این مطلب در نشست خبری که در محل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد برگزار شد افزود: همکاری کمیته امداد و فنی و حرفه ای باعث ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت شده است.

وی یکی از رسالتهای مهم کمیته امداد را توانمندسازی مددجویان عنوان کرد و افزود: مهمترین حلقه در توانمند سازی مددجویان تحت پوشش ایجاد اشتغال پایدار در رشته های مختلف شغلی است.

مدیر کل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان یزد با اشاره به فرایند ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت این نهاد تصریح کرد: تغییر نگرش، استعدادیابی و نیازسنجی، مهارت آموزی، ارائه تسهیلات، امکانات و تجهیزات ایجاد اشتغال، نظارت بر طرح های خودکفایی و در نهایت بازاریابی و فروش محصولات تولیدی خانواده های تحت حمایت، فرایند ایجاد اشتغال در این نهاد مقدس است.

اکبری با بیان اینکه 70 درصد آموزش های مهارتی کمیته امداد استان در حوزه فنی و حرفه ای صورت می گیرد اظهار داشت:  با توجه به تعاملات خوب و بواسطه تفاهم نامه ای که با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان منعقد شده است حدود 70 درصد آموزش های مورد نیاز مددجویان تحت حمایت به صورت دوره های کوتاه و بلند مدت توسط این مرکز اجرا شده و مابقی آموزش های مهارتی با همکاری جهاد کشاورزی، جهاد دانشگاهی و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام می شود.

وی بیان داشت: آموزشهای ارائه شده به مددجویان تحت حمایت در قالب آموزش های مهارت آموزی، پایدار و توسعه ای، کارآفرینی و حرفه آموزی ویژه دانش آموزان می باشد.

 مدیر کل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان یزد افزود: بخش اعظم آموزش ها در محل کارگاه های فنی و حرفه ای استان که مجهز به امکانات خوب و نوین می باشند ارائه شده و بخش دیگر نیز از طریق کانون های فرهنگی ـ تربیتی کمیته امداد در سطح استان بوسیله مربیان مجرب فنی و حرفه ای انجام می شود.

اکبری با بیان اینکه کارآفرینی یکی از مقوله های مهم و موثر در جهت ترویج فرهنگ کار و تلاش است اذعان داشت: کارآفرینی می تواند نقش موثری در اقتصاد مقاومتی داشته باشد و خوشبختانه بر اساس فرآیند اشتغالی که در کمیته امداد فراهم شده است بسیاری از مددجویان تحت حمایت این نهاد تبدیل به کارآفرین شده اند و درزمینه ایجاد اشتغال دیگران هم تلاش می کنند.

وی خاطر نشان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد در سال گذشته در زمینه ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت رتبه دوم کشوری را کسب نمود.

گفتنی است از سوم لغایت نهم مرداد ماه هرسال به عنوان هفته مهارت نامگذاری شده است.

مرداد 1394

مديرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد از اطعام و افطار 17 هزار نیازمند در ماه مبارک رمضان امسال طبق آمار اولیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبری" با بیان این مطلب گفت: یکی از مهمترین برنامه های کمیته امداد در ماه ضیافت الهی برپایی سفره های افطاری و همچنین اطعام نیازمندان و مددجویان است که هر ساله با استقبال خوب خیرین و نیکوکاران همراه است.

وی اظهار داشت: طبق آمار اولیه در رمضان سال جاری بیش از 17 هزار نیازمند و مددجوی تحت حمایت کمیته امداد اطعام و افطار شدند.

اکبری اضافه کرد: در این راستا بیش از 3 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شد که بخشی از این مبلغ توسط خیرین و نیکوکاران یزدی تأمین شده است.

مرداد1394

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد گفت: طبق آمار اوليه بيش از 3 ميليارد و 250 ميليون ريال زکات فطره و کفاره توسط اين نهاد جمع آوري شد.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبري" با بيان اين مطلب افزود: در روز عيد سعيد فطر امسال، تعداد 850 پايگاه ثابت و سيار در سطح معابر و ميادين اصلي و در مساجد فعال و مصلاهاي برگزاري نماز عيد سعيد فطر، به منظور جمع آوري وجوهات کفاره و فطريه مستقر گرديد.

وي اظهار داشت: در اين پايگاه ها بيش از 2 ميليارد ريال زکات فطره و بالغ بر يک ميليارد و 250 ميليون ريال کفاره عمد و غيرعمد جمع آوري شد.

به گفته اکبري وجوهات جمع آوري شده براي محرومان تحت پوشش اين نهاد حمايتي و همچنين افراد نيازمند هزينه مي شود.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد با بيان اينکه اين آمار طبق شمارش اوليه اعلام شده است، گفت: با برنامه ريزي هاي صورت گرفته پس از جمع آوري شمارش کامل، وجوهات در اسرع وقت بين نيازمندان توزيع خواهد شد.

تیر1394

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد گفت: فلسطين پيشاني جهان اسلام در مقابله با ابرقدرت هاي زر و زور و تزوير دنياست.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبري" با بيان اين مطلب افزود: فلسطين خط مقدم مبارزه مسلمين و آزادي خواهان جهان عليه خطرناک ترين انديشه تاريخ،يعني صهيونيسم جهاني و ريشه تمام بحران هاي خاورميانه است. بي ترديد سرنوشت فلسطين مسير آينده جهان اسلام را رقم خواهد زد و از اين روست که در سخنان و انديشه والاي حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبري(مدظله العالي) مهم ترين مسئلهي دنياي اسلام، فلسطين است که بايد همواره مورد توجه و اهتمام امت اسلامي قرار گيرد.

وي اظهار داشت: حماسه روز قدس يادآور فرياد رعد آساي امام راحل است که همچون صاعقه بر سر سفاکان صهيونيست فرود آمده و پژواک آن در جهان به ويژه در کشورهاي اسلامي طنين افکن شده و مسير مبارزه بي امان مردم فلسطين را شتابنده و توفنده ساخت.

اکبري اظهار داشت: روز قدس روز نمايش اتحاد و همبستگي جهان اسلام در مقابل نمادهاي کفر و استکبار دوران معاصر و روز برائت از استکبار و اعلام نفرت عمومي ملل مسلمان و همه آزادگان جهان از رژيم تروريست و اشغالگر قدس و حامي آن شيطان بزرگ آمريکاي جنايتکار است.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد تصريح کرد: قدس محور هويت و اتحاد همان امتي است که مستضعفان زمين را وارثان واقعي مي داند و براي زورمداري و بي عدالتي عمري کوتاه قائل و ايمان دارد که نصرت و پيروزي از آن صالحان و هدايتيافتگان خواهد بود.

محمد اکبري ضمن اعلام آمادگي جهت حضور گسترده و پرشور امدادگران خدوم کميته امداد استانيزد در راهپيمايي روز جهاني قدس، از مردم فهيم، آگاه و عدالت طلب ايران اسلامي به ويژه مردم متدين ديار دارالعبادهيزد دعوت مي نمايد تا با حضور خود در اين راهپيمايي، ضمن تجديد ميثاق با آرمان هاي رهبر کبير انقلاب و مبدع اين حرکت مقدس و رهبر معظم انقلاب و شهداي ايران اسلامي، پاسخ قاطعانه اي به شيطنت هاي رژيم اشغالگر قدس و مدعيان دروغين دموکراسي و حقوق بشر دهند.

تیر1394

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد گفت: اجرای طرح اکرام ايتام و محسنین ، زمینه خدمت رسانی بهتر به نیازمندان را فراهم کرده است .

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبري" در برنامه زنده تلويزيوني شهر خدا که در اولین شب از لیالی قدر پخش شد ، ضمن بيان اين مطلب افزود: ماه رمضان بي شک ماه خير و برکت و خوان متعالي است که خداوند بندگان خود را بدون هيچ تفاوتي و در هر رنگ و لباسي به آن دعوت نموده و از بندگان خود خواسته است با کمال صداقت، صفا و صميميت از سفره خداوندي وي برخوردار شوند.

وي اظهار داشت: دين اسلام دين همدردي است و آموزه هاي اين دين مبين و سيره رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(سلام ا... عليها) نيز رسيدگي به امور نيازمندان و ايتام بوده است.

اکبري تصريح کرد: هم اکنون يک هزار و 800 يتيم چشم انتظار دستان پر خير و برکت نيکوکاران هستند.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد با بيان اينکه طرح اکرام ايتام و اکرام خانواده(محسنين) از جمله طرح هاي مشارکتي اين نهاد است، از خيران و نيکوکاران يزدي خواست تا بيش از پيش ياري رسان اين نهاد در راستاي خدمت به محرومين و نيازمندان باشند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: خیّرین و نیکوکاران استان یزد در جشن نیکوکاری سال93، بیش از 21 میلیارد و 503 میلیون ریال به نیازمندان و محرومین کمک کردند.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبری"با بیان این مطلب افزود: فلسفه اصلی جشن نیکوکاری، عمل به دستورات دین مبین اسلام در زمینه توجه و دستگیری از فقرا و نیازمندان است.

وی با بیان اینکه اکرام فاطمی، شور نیکوکاری شعار جشن نیکوکاری بود، اظهار داشت: جشن نیکوکاری هرساله در آستانه فرا رسیدن سال نو با هدف تقویت روحیه عدالت خواهی، نهادینه کردن فرهنگ انفاق و احسان و محرومیت زدایی و ایجاد ارتباط میان نهادها و سازمان ها در زمینه فقرزدایی برگزار می شود.

اکبری خاطرنشان کرد: جشن نیکوکاری سال 93، با رویکرد مسجد محوری، مدرسه محوری و صنف محوری و با حضور حداکثری مردم نوعدوست استان یزد 13، 14 و 15 اسفندماه برگزار گردید.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد با اشاره به اینکه امسال یک هزار و 432 پایگاه برای جمع آوری کمک های مردمی در مساجد، مدارس، مصلاهای نمازجمعه و معابر سطح استان مستقر بود، افزود: بیش از 21 میلیارد و 503 میلیون ریال کمک های مردمی در جشن جمع آوری شده است.

اکبری از حضور پرشور مردم نوعدوست و مسئولین استان در جشن نیکوکاری تقدیر و تشکر نمود.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد گفت: در سال 93، بيش از 133 ميليارد و 633 ميليون ريال از محل درآمد زکات استان برای اجراي 164 پروژه هاي عام المنفعه اختصاص يافت.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبري" با بيان اين مطلب افزود: زکات از مهم‌ترين فرايض ديني است که با احياي آن مي‌توان گام‌هاي بلندي در راستاي رفع محروميت از خانواده‌هاي نيازمند و عمران مناطق محروم برداشت.

وي اظهار داشت: مردم خير و نيکوکار استان يزد در سال گذشته، بيش از 149 ميليارد و 274 ميليون ريال زکات پرداخت کردند.

اکبري خاطرنشان کرد: زکات جمع‌آوري شده از کشاورزان و مردم خيرانديش استان با نظارت عاملان زکات اعم از معتمدين مردمي در روستا‌ها، شوراهاي اسلامي، هيأت امناي مساجد و دهياران منحصراً در پروژه‌هاي عمراني عام المنفعه و رسيدگي به امور محرومان مناطق جمع آوري شده، هزينه شده است.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد با بيان اينکه اگر پرداخت زکات در جامعه نهادينه شود شاهد فقر و افراد محروم نخواهيم بود خاطرنشان کرد: زکات جمع آوري شده در حوزه هاي فرهنگي، عمراني، کمک به فقرا، مساکين و در راه ماندگان و در حوزه هاي مختلف عمران روستاها، کمک به تهيه جهيزيه نوعروسان و ساخت اماکن عمومي و مذهبي در روستاها نيز هزينه مي شود.

محمد اکبري با بيان اينکه در اين مدت 164 پروژه عام المنفعه از محل درآمد زکات استان اجرا شده است، اضافه کرد: براي اجراي اين پروژه ها بيش از 133 ميليارد و 633 ميليون ريال هزينه شده است

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبری" در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با بیان این مطلب افزود: جشنواره نیکوکاری امسال 14 اسفندماه، همزمان با سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، در استان یزد و سراسر کشور آغاز می شود.

وی اظهار داشت: امسال بیست و چهارمین جشن نیکوکاری با شعار «توانمندسازي خانواده‌ها با حضور پر نشاط نيکوکاران» 14 تا 16 اسفندماه همزمان با سراسر کشور در استان یزد برگزار می گردد.

اکبری اضافه کرد: در جشنواره نیکوکاری امسال یک هزار و 300 نفر از امدادگران کمیته امداد استان، نیروهای سازمان دانش آموزی، نیروی مقاومت بسیج و آموزش و پرورش در 2 هزار پایگاه کار جمع آوری کمک های مردمی را برعهده دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: در جشنواره امسال رویکرد مدرسه محوری، مسجد محوری و صنف محوری را در دستور کار داریم که بر این اساس چهارشنبه 14 اسفندماه در مدارس استان، پنجشنبه 15 اسفندماه در مساجد، معابر و میادین سطح شهر و جمعه 16 اسفندماه هم در مصلاهای نمازجمعه پایگاه های جشنواره نیکوکاری برای جمع آوری کمک های مردمی مستقر می شود