کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

مکان:

زورخانه حضرت علی بن ابیطالب(ع)

زمان:

اسفند1393

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان یزد گفت: هم اکنون تعداد 250 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد نیازمند جهیزیه هستند.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد ، "محمد اکبری" با بیان این مطلب در مراسمی که به همین منظور با عنوان گل ریزان طرح کوثر در محل زورخانه حضرت علی بن ابیطالب(ع) یزد برگزار شد، افزود: ورزش زورخانه ای از ارزش و جایگاه بالایی در جامعه برخوردار است و می تواند در گسترش و ترویج کارهای خیّر موثر واقع شود.

وی در این مراسم معنوی که با حضور جمعی از خیرین شهرستانهای یزد، مهریز، اشکذر و بهاباد برگزار شد ضمن اشاره به سنت گل ریزان در زورخانه اظهار داشت: بستر جشن گلریزان از زورخانه ها شکل گرفت و امید است این بستر مجددا احیاء شود.

اکبری با بیان فلسفه اجرای این برنامه تصریح کرد: در حال حاضر کمیته امداد افتخار دارد به همت مردم خیّر و نیکوکار 45 طرح مشارکتی را اجرا کند، از جمله طرح های موفق و زیبای این نهاد طرح تامین جهیزیه برای نوعروسان تحت حمایت و زمینه سازی ازدواج آنان است که با عنوان طرح کوثر در حال انجام است.

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی (ره) استان یزد خاطر نشان کرد: تعداد 450 نفر از تازه دامادهای تحت حمایت نیز در نوبت دریافت کمک هزینه ازدواج هستند.

گفتنی است هدایایی به ارزش 3 میلیارد و 500 میلیون ریال بصورت نقدی و غیر نقدی، کالا و تعهدات از سوی خیرین به این مراسم پرشور و معنوی اهداء شد.

 

مکان:

استانداری یزد

زمان:

اسفند1393

مدیر کل کمیته امدادامام خمینی (ره) استان یزد گفت: کمیته امداد و بسیج دو نهاد فرهنگ ساز و ارزشی در جامعه هستند.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد ، "محمد اکبری" با بیان این مطلب در گردهمایی فرهنگی، عقیدتی فرماندهان و اعضای شورای پایگاه ادارات استان یزد که به میزبانی کمیته امداد در محل سالن شهید منتظر قائم استانداری یزد برگزار شد، افزود: در هر برنامه ای که بسیج و بسیجیان در کنار کمیته امداد بوده اند، این نهاد با اطمینان بیشتری فعالیت کرده است و به اعتماد سازی بهتری منجر شده است.

وی با بیان اینکه همراهی بسیج با کمیته امداد باعث ایجاد انگیزه، تلاش سازنده و مضاعف شده است تصریح کرد: این دو نهاد کارکرد اجتماعی دارند و همکاری آنها باعث ایجاد فضای همدلی، مشارکت و تعاون در جامعه می شود.

اکبری در ادامه با اشاره به ماهیت و ویژگی های مشترک کمیته امداد و بسیج اذعان داشت: از جمله ویژگی های مشترک کمیته امداد و بسیج، کارکرد الهی، ولایی، نهادی، مردمی و همچنین درد آشنا بودنشان است که باعث دوام و قوام آنها شده است و به آنها ماهیتی جاودانی و ماندگار داده است.

مدیر کل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان یزد به هنگام و روز بودن و پیشگام بودن این دو نهاد را از دیگر ویژگی های اساسی آنها عنوان کرد و خاطر نشان کرد: هر زمان کمیته امداد و بسیج در کنار هم بوده اند یک پیوستگی و همبستگی و شور و نشاط در جامعه ایجاد شده است.

 

مکان:

شهرستان تفت

زمان:

اسفند1393

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد، در آیین افتتاحیه شور نیکوکاری استان یزد که به میزبانی شهرستان تفت و در دبیرستان دخترانه حضرت زینب کبری(س) برگزار شد، مدیر کل کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه نزدیک به دو دهه است شاهد برگزاری اینگونه برنامه ها هستیم افزود: شور نیکوکاری احساس مسئولیت اجتماعی را در جامعه تقویت می کند.

محمد اکبری اظهار کرد: مهمترین کارکرد برگزاری مراسم های مشارکتی، افزایش هم افزایی و تقویت و ترویج حس تعاون، نوعدوستی، ایثار و همدلی و شفقت و مهربانی در جامعه است.

وی در این آیین که با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد یادآور شد: عمده ترین نقشی که اسلام برای ما به عنوان یک فرد مسلمان مشخص نموده است مسئولیت پذیری است که در سه حوزه فردی، خانواده و جامعه متبلور می شود.

 
 

مکان:

سپاه الغدیر یزد

زمان:

بهمن 1393

 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: مراکز نیکوکاری می توانند نقطه عطفی در فعالیت های مشترک کمیته امداد و بسیج باشند.
 
به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد، "محمد اکبری" با بیان این مطلب در جلسه مشترک بسیج و کمیته امداد استان یزد که با هدف بررسی زمینه های همکاری در خصوص مباحث کارآفرینی و اشتغال، اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و غیرو برگزار شد افزود: بسیج و کمیته امداد دو نهاد برخواسته از انقلاب اسلامی هستند.
 
وی با اشاره وجوه مشترک کمیته امداد و بسیج اظهار داشت: این دو نهاد با روحیه بسیجی خود به دنبال خدمت رسانی به مردم مستضعف در مناطق محروم هستند.
 
مدیر کل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان یزد اظهار امیدواری کرد با حفظ و تداوم همکاری ها در محورهای اشتغال و مهارت آموزی، توسعه مشارکتهای مردمی، مسکن، ازدواج و جهیزیه و سایر مباحث حوزه خانواده، اقدامات ارزشمندی در راستای محرومیت زدایی صورت گیرد.
 
اکبری گسترش سطح همکاری بسیج و کمیته امداد امام خمینی(ره) را موجب ارتقاء سطح بهره مندی خانواده های نیازمند از خدمات برشمرد و تصریح کرد: از سال گذشته کمیته امداد در سراسر کشور، بنا بر مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)طرحی را به مرحله اجرا درآورد تا بر اساس این طرح، کارکردهای اجتماعی مساجد را تقویت نماید.
 
وی یادآور شد: این طرح تحت عنوان شبکه های مردمی و مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد در محلات آغاز شده است و هم اکنون 30 مرکز نیکوکاری در سراسر استان یزد فعال هستند.
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد خاطر نشان کرد: در اواسط اسفندماه سالجاری همزمان با هفته احسان و نیکوکاری در سراسر کشور جشن نیکوکاری با همکاری کمیته امداد، پایگاه های مقاومت بسیج، کانون فرهنگی مساجد، آموزش و پرورش، صدا و سیما و سازمان دانش آموزی استان یزد در طی 3 روز متوالی برگزار می شود.
 
 

مکان:

استانداری یزد

زمان:

دی 1393

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني (ره) استان يزد ، "محمد اکبري"  در کارگروه تخصصي اشتغال استان يزد که با حضور سرپرست کميته امداد امام خميني (ره) کشور، استاندار و جمعي از مديران استان يزد برگزار شدافزود : بيش از 13 هزار فرصت شغلي در طي 4 سال گذشته در قالب طرح هاي کارانگيزي، مشاغل خانگي و خودکفايي و در رشته هاي مختلف شغلي ايجاد شده است.

وي بيان داشت: يکي از فعاليتهاي کميته امداد استان در حوزه اشتغال بحث توليد فرش دستباف است که در طي اين چند سال 944 تخته فرش به متراژ 5 هزار و 200 متر مربع  به همت مددجويان تحت حمايت توليد شده است که ارزش تقريبي اين فرش ها بالغ بر 18 ميليارد ريال بوده است.

مديرکل کميته امدادامام خميني (ره) استان يزد اذعان داشت: در اين مدت تعداد 37 هزار نفر مددجو از آموزشهاي فني و حرفه اي بلند و کوتاه مدت و آموزش استاد شاگردي و... بهره مند شده اند.

وي با اشاره به بحت نظارت فني بر طرح هاي ايجاد شده اظهار داشت: نظارت فني بر طرح هاي ايجاد شده مهمترين رکن کار حوزه اشتغال و خودکفايي است و در اين راستا کميته امداد استان در 4 سال گذشته بيش از 92 هزار نفر ساعت بحث نظارت بر طرح ها را داشته است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به فرايند ايجاد اشتغال اشاره نمود و گفت: شناسايي و پذيرش مددجويان و اقشار نيازمند، معرفي افراد به مراکز مشاوره شغلي، معرفي به مراکز آموزش فني و حرفه اي، معرفي به بانک هاي عامل و صندوق اشتغال امداد، نظارت تخصصي بر اجراي طرح ها و کمک به بازاريابي فروش محصولات از جمله فرايندهاي ايجاد اشتغال در اين نهاد مقدس است.

 

مکان:

مجتمع فرهنگی غدیر

زمان:

آبان 1393

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره)استان يزد گفت: مهمترين اصل در کار فرهنگي اخلاق، صداقت، امانتداري و هماهنگي در امور فرهنگي است.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني (ره)استان يزد، "محمد اکبري" ضمن بيان اين مطلب در گردهمايي کارگزاران فرهنگي کميته امداد امام خميني(ره)استان يزد افزود: در شرايط کنوني نيازمند جهاد فرهنگي و مقابله با هجمه هاي فرهنگي دشمنان هستيم.

مدير فرهنگي کميته امداد امام خميني(ره)استان يزد نيز در حاشيه اين نشست که با حضور مسئولين فرهنگي، مديران مجتمع هاي تربيتي، مشاورين و مربيان آموزش خانواده برگزار شد، اظهار داشت: گردهمايي کارگزاران فرهنگي به منظور ايجاد وحدت رويه در امور فرهنگي، تبيين سياست هاي کلي و اهداف امداد منطبق با شعار سال که مزين به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي ومديريت جهادي است، برگزار گرديد.

 

مکان:

دانشگاه ازاد اسلامي يزد

زمان:

آبان 1393

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره)استان يزد گفت: 5 هزار دانش آموز و 2هزار دانشجو ازخدمات اين نهاد مقدس در استان يزد استفاده مي کنند .

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني (ره) استان يزد ،"محمد اکبري" ضمن بيان اين خبر در جمع دانشجويان علوم پزشکي دانشگاه ازاد اسلامي يزد افزود: رويکرد اصلي کميته امداد امام خميني(ره) توانمند سازي و شکوفايي استعدادهاي مددجويان تحت حمايت و ايجاد بستر هاي لازم براي تحصيل دانش اموزان و دانشجويان است .

وي با بيان اينکه هر ساله تعداد زيادي از دانشجويان تحت حمايت اين نهاد راهي دانشگاه ها مي شوند، بيان داشت:همواره به ياد قشر محروم و مستضعف جامعه باشيد زيرا خدمت به آنها باقي الصالحات است.

 

مکان:

کمیته امداد شهرستان اشکذر

زمان:

شهریور 1393

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد گفت: توجه به مناطق کم برخوردار و محروم از ضروريات است.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبري" ضمن بيان اين مطلب در جلسه شوراي اداري کميته امداد شهرستان اشکذر افزود: توجه به مددكاري نوين، پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي، توانمندسازي خانواده ها، استفاده از ظرفيتهاي مراكز نيكوكاري، مهندسي كلان آموزش خانواده از جمله مواردي است که نيازمند توجه ويژه است.

وي اظهار داشت: توجه به مناطق كم برخوردار، عدالت در توزيع اعتبارات، پيوست فرهنگي در همه امور همواره در دستور كار قرار گيرد.

يدا... مروتي مدير کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان اشکذر نيز ضمن بيان گزارش عملکرد 5 ماهه به تشريح فعاليتهاي حوزه هاي اجرايي شهرستان و پيشرفت حاصله بر اساس توافقنامه بودجه پرداخت.

گفتني است مديركل کميته امداد امام خميني(ره) در ادامه سفر يک روزه خود به شهرستان اشکذر ضمن بازديد از برخي خانواده هاي تحت حمايت از نزديك با مشكلات خانواده ها آشنا و دستورات لازم را براي رفع و تسكين آلام آنان صادر نمود.

 

مکان:

مجتمع فرهنگی غدیر

زمان:

شهریور 1393

 

مدير کل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد گفت: از ابتداي سال93 تاکنون 92 ميليارد ريال زکات واجب و مستحبي از سطح استان جمع آوري شده است.

به گزارش روابط عمومي روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "محمد اکبري"ضمن بيان اين مطلب در همايش شوراهاي زکات استان اظهار داشت: بالغ بر 86 ميليارد ريال از زکات جمع آوري، زکات مستحبي بوده است.

وي افزود: زکات جمع آوري شده در دو حوزه اجراي پروژه هاي عام المنفعه و حوزه محرومين و نيازمندان هزينه مي شود و 93 پروژه در اين راستا در مرحله اجراست.

مدير کل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد با بيان اينکه تنها مبلغ 760 ميليون ريال از محل زکات به فقرا اختصاص يافته است تصريح کرد: هر چند سهم فقرا از زکات کمرنگ است ولي اميدواريم با برنامه ريزي اصولي، توجه بيشتري در اين بخش صورت پذيرد.

محمد اکبري با اشاره به بستر سازي مناسب در مورد طرح هاي مختلف زکات از جمله طرح شجره طيبه که آثار و برکات وجودي خوبي را در برداشته است خاطر نشان کرد: در طول سالهاي اخير با فرهنگ سازي مناسب در سطح جامعه، اقدامات خوبي در جذب منابع زکات خصوصا زکات مستحبي به عمل آمده است.

گفتني است در اين همايش که با حضور رئيس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه کشور و همچنين دبير شوراي عالي زکات کشور و اعضاي شوراي زکات استان ، مسئولين و روحانيون امر زکات استان برگزار شد طي مراسمي از سايت شوراي زکات استان يزد نيز رونمايي شد.

 

 
 

مکان:

شهرستان تفت

زمان:

تیر1393

امام جمعه شهرستان تفت گفت: مرکز نيکوکاري محله ، پايگاه هي مطمئن براي جذب و توزيع کمک هاي مردمي است.

 "حجت الاسلام والمسلمين غفوري" در جشن رمضان شهرستان تفت با بيان اين مطلب افزود: افراد نيازمند و آبرومندي هستند که به کميته امداد مراجعه نمي کنند لذا بايد به دنبال شناسايي و خدمت رساني به اين خانواده ها نيز باشيم.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد هم در اين مراسم ضمن قدرداني از همراهي و همدلي امام جمعه، فرماندار و مسئولين شهرستان تفت با کميته امداد، گفت: بايد از پتانسيل هاي موجود در راستاي توانمندسازي مادي و معنوي مددجويان استفاده نمود.

محمد اکبري به ظرفيت خوب و اقدامات ارزشمند صورت گرفته توسط خيرين شهرستان تفت اشاره کرد و افزود: قابليت هاي بسيار خوبي وجود دارد که بايد با شناسايي اين قابليت ها در مسير ياري رساندن به نيازمندان جامعه گام برداريم.به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "حجت الاسلام والمسلمين غفوري" در جشن رمضان شهرستان تفت با بيان اين مطلب افزود: افراد نيازمند و آبرومندي هستند که به کميته امداد مراجعه نمي کنند لذا بايد به دنبال شناسايي و خدمت رساني به اين خانواده ها نيز باشيم.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد هم در اين مراسم ضمن قدرداني از همراهي و همدلي امام جمعه، فرماندار و مسئولين شهرستان تفت با کميته امداد، گفت: بايد از پتانسيل هاي موجود در راستاي توانمندسازي مادي و معنوي مددجويان استفاده نمود.

محمد اکبري به ظرفيت خوب و اقدامات ارزشمند صورت گرفته توسط خيرين شهرستان تفت اشاره کرد و افزود: قابليت هاي بسيار خوبي وجود دارد که بايد با شناسايي اين قابليت ها در مسير ياري رساندن به نيازمندان جامعه گام برداريم.

 

مکان:

اردوگاه امام علی (ع)

زمان:

خرداد 1393

امسال 3 هزار و 500 نفر از خدمات مجتمع هاي فرهنگي تربيتي استان بهره مند خواهند شد

 "محمد اکبري" در مراسم افتتاحيه اردوهاي اردوگاه امام علي(ع) بنادک سادات، با بيان اين مطلب افزود: کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد داراي 10 مجتمع فرهنگي تربيتي دائم و موقت است که هر ساله خدمات متنوعي در حوزه هاي مشاوره، راهنمايي، آموزش مسايل اعتقادي، مسابقات فرهنگي، هنري و تربيتي به دانش آموزان ارائه مي دهد.

وي تعميق باورهاي ديني، ولايت مداري، افزايش خودباوري، ايجاد نشاط، تقويت همگرايي منطبق با موازين انقلاب اسلامي، جامعه پذيري و ايجاد محيط سالم و سازنده منطبق بر معيارهاي تربيت اسلامي از اهداف تشکيل کانون هاي فرهنگي، تربيتي و آموزشي است.

اکبري اضافه کرد: اين کانون ها در سه بخش مجتمع هاي فرهنگي و تربيتي، کانون هاي موقت و پيروان ولايت با هدف غني سازي اوقات فراغت و ساماندهي امور جوانان و خانواده ها نقش بسزايي را در جهت ارتقاي سطح دانش، بينش و مهارت هاي عملي و تخصصي آنان در جهت مقابله با ناهنجاري هاي اجتماعي ايفا مي نمايد.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد گفت: کميته امداد در راستاي اعتلاي اهداف فرهنگي، تربيتي و ارزشي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و تأمين نيازهاي مددجويان تحت حمايت به ويژه نوجوانان و جوانان در حوزه مسايل و موضوعات فرهنگي، اجتماعي و ارتقاي سلامت جسمي، معنوي و رواني و همچنين پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي، خدمات ارزشمندي را به جامعه هدف عرضه مي نمايد.

 

مکان:

اردوگاه امام علی (ع)

زمان:

خرداد 1393

اردوگاه امام علي(ع) بنادک سادات يزد امسال ميزبان يک هزار و 300 نفر از دانش آموزان تحت حمايت کميته امداد کشور خواهد بود.

 "محمد اکبري" در مراسم افتتاحيه اردوهاي اردوگاه امام علي(ع) بنادک سادات با بيان اين مطلب افزود: اردوگاه کشوري امام علي(ع) اين نهاد در اين دوره پذيراي دانش آموزان تحت حمايت کميته امداد از استان هاي يزد، چهارمحال و بختياري، کرمان، فارس، هرمزگان و اصفهان است.

وي افزود: اردوهاي دانش آموزي امسال در 13 دوره پنج روزه در اردوگاه امام علي(ع) بنادک سادات برگزار مي شود که در هر دوره 100 نفر از دانش آموزان تحت حمايت کميته امداد استان هاي مختلف حضور دارند.

اکبري ادامه داد: در تابستان امسال يک هزار و 300 نفر از دانش آموزان تحت حمايت کميته امداد استان يزد از فعاليت هاي اردويي ساير استان ها بهره مند خواهند شد.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد با بيان اينکه يکي از فعاليت هاي مهم فرهنگي اين نهاد برگزاري اردوهاي متنوع براي دانش آموزان است، گفت: هدف از اجراي اين برنامه ها شناسايي استعدادها، ايجاد حس تعاون، تشويق به فعاليت هاي گروهي، اصلاح سبک زندگي، آشنايي با مسايل عقيدتي و احکام و آموزش مهارت هاي زندگي به دانش آموزان تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) است..