کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

حمايت از ايتام (طرح اكرام)

طرح اكرام طرحی است كه از نیمه دوم سال 1378 توسط كمیته امداد امام خمینی(ره) باجراء درآمده است و بموجب آن حمايت مالي از ایتام مورد حمايت این نهاد به خیرین و حامیان واگذار می‎گردد. بدین صورت كه هر حامی با پذیرفتن امر حمايت یك یا چند نفر یتیم، ماهیانه حداقل 300 هزار ریال به حساب بانكی هر كدام از آنان واریز می‎نماید.

در جدول ذیل عملكرد اجرای طرح اكرام توسط كمیته امداد این استان در سال  93 ارائه شده است.

 

اطلاعات ایتام مورد حمايت در پایان سال 1393

 

جمع كل

بر حسب سن

بر حسب جنس

ویژگیها

زیرده‎سال

بالای ده سال

دختر

پسر

سید و سیده

محصل

فاقد والدین

كل  استان

1698

319

1379

892

806

117

1391

27
 

 

عملكرد اجرای طرح در استان                                                  

 

تعداد حامی ثبت نام شده

ایتام معرفی شده به حامیان

كل مبلغ پرداختی حامیان به ایتام

جمع

اشخاص حقیقی

اشخاص حقوقی

جمع

دختر

پسر

كل  استان

12669

12582

87

1698

892

806

39449317741

                                                                                                                                                             مبالغ به هزارريال

 

بخش دیگری از طرح اكرام توسط جمعی از مسلمانان خیر و نوعدوست مقیم كشور كویت موسوم به «هیئت كافل الیتیم جامع الامام الحسین (ع)» با هدف كمك به ایتام، توسط كمیته امداد امام خمینی(ره) به اجرا درآمده است.

برنامه جشن نیكوكاری

این نهاد درآستانه بهار طبیعت و در اسفند ماه هر سال با همكاری سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برنامه جشن ‎نیكوكاری ‎را به ‎منظور جمع ‎آوری ‎هدایای ‎مردمی ‎و توزیع آن بین محرومان جامعه  با استفاده از هزاران پایگاههای این نهاد برگزار می‎نماید.

این نهاد در آستانه بهار طبیعت در اسفند ماه هر سال با همکاری سازمان صدا و سیما ی جمهوری اسلامی ایران برنامه جشن نیکوکاری را به منظور جمع آوری هدایای مردمی و توزیع آن بین محرومان جامعه با استفاده از هزاران پایگاه این نهاد برگزار می شود.

در این رابطه در سال 1393کل هدایای جمع آوری شده توسط کمیته امداد این استان به ارزش 21/5 میلیارد ریال که عبارتند از:

- مبلغ 1/8 میلیارد ریال وجه نقد ،طلا و جواهرات و مبلغ 6/2 میلیارد ریال به ارزش ریالی کمک های غر نقدی و کالای اهدایی و مبلغ 13/5حسابهای انتظامی می باشد

 

برنامه جشن عاطفه‎ها

بمنظور یاری رسانی به دانش آ‎موزان نیازمند كشور و ترویج فرهنگ انفاق و همدلی و نوع دوستی در آستانه به صدا درامدن زنگ مدارس و شروع سال تحصیلی شاهد شکوه و عظمت حضور یک پارچه مردم نیکوکار در سراسر میهن اسلامی بویژه دانش آموزان گرامی می باشیم این برنامه با همکاری سازمان صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران ،بسیج مستضعفین و وزارت آموزش پرورش توسط کمیته امداد امام خمینی (ره)و با استفاده از هزاران پایگاه های مدارس و پایگاههای این نهاد در معابر ،مساجد و مصلی های برگزاری نماز جمعه و میادین سراسر کشور اجرا می گردد.کلیه کمکهای جمع آوری شده در پایگاه های مدارس جهت کمک به دانش آموزان بی بضاعت در اختیار ادارات آاموزش و پرورش و یا مراکز آموزشی مورد نظر قرار می گیرد

در این رابطه در سال 93كل هدایای جمع‎آوری شده توسط كمیته امداد این استان به ارزش 22/2ميليارد ريال بوده كه عبارتند از :

ـ 2/5میلیارد  ریال وجه نقد و طلا و جواهرات و مبلغ1/6میلیارد  ريال ارزش ريالي كمكهاي غيرنقدي و كالاهاي اهدايي ومبلغ 18/1میلیارد ریال حسابهای انتظامی میباشد.