جمع آوری زکات در روز عید فطر و واریز آن به حساب نیازمندان موجب اعتمادسازی بین مردم شد

کد :
69337
آخرین به روزرسانی :
24 خرداد 1403 - 16:24

از پیشنهاد صفحه « جمع آوری زکات در روز عید فطر و واریز آن به حساب نیازمندان موجب اعتمادسازی بین مردم شد» به دیگران متشکریم.

Enter the email address of the recipient.
HTML is not allowed in this field.
دسته بندی
برگزیده
فرهنگی و تربیتی
رویداد
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

جمع آوری زکات در روز عید فطر و واریز آن به حساب نیازمندان موجب اعتمادسازی بین مردم شد

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: جمع آوری زکات در روز عید فطر و واریز آن به حساب نیازمندان موجب اعتمادسازی بین مردم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد؛ حجت الاسلام علی خاتمی در دیدار با مدیرکل اجرایی زکات کشور اظهار کرد: کمیته امداد در خدمت رسانی به نیازمندان فکر توحیدی دارد و خوشبختانه در مدت فعالیت این نهاد شاهد اقدامات ارزشمندی در فقرزدایی هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان افزود: جمع‌آوری زکات فطره که طی چند سال گذشته با کمک مساجد و بانک‌ها در استان زنجان انجام و به مردم نیازمند تحویل داده شد اقدام بسیار خوبی بوده است.

وی با اشاره به اینکه جمع آوری زکات در روز عید فطر و واریز آن به حساب نیازمندان موجب اعتمادسازی بین مردم شد، اضافه کرد:  کمیته امداد از مصارف فقرا یک ریال هم مجوز هزینه کرد در بخش کارکنان و سایر امور جاری این نهاد را ندارد و از ابتدای فعالیت کمیته امداد موضوع بر این روال بوده است.

خاتمی بابیان اینکه استان زنجان ظرفیت‌های زیادی برای پرداخت زکات از سوی مردم در شهرها و روستاها دارد، تأکید کرد: فرهنگ‌سازی و ایجاد گفتمان در زمینه زکات ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: فتوای اکثر علما این است که باید اولویت فطریه معیشت نیازمندان باشد و باید بر همین اساس عمل شود.

وی  تصریح کرد: طی سال‌های گذشته هماهنگی خوبی در بحث توزیع زکات فطره بین نیازمندان در استان به وجود آمد.

خاتمی بر تقویت و تبیین فرهنگ پرداخت زکات تأکید کرد و افزود: باید برای تحقق این امر مهم از ظرفیت مبلغین استفاده شود.

X
می‌خواهم کمک کنم (واریز آنلاین)