جمع آوری 17 میلیارد تومان زکات واجب در زنجان

کد :
69338
آخرین به روزرسانی :
24 خرداد 1403 - 16:22

از پیشنهاد صفحه «جمع آوری 17 میلیارد تومان زکات واجب در زنجان» به دیگران متشکریم.

Enter the email address of the recipient.
HTML is not allowed in this field.
دسته بندی
برگزیده
مشارکت‌های مردمی
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان:

جمع آوری 17 میلیارد تومان زکات واجب در زنجان

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: 17 میلیارد تومان در قالب زکات واجب جمع آوری شد که شامل 27 درصد از کل زکات جمع‌آوری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد؛ روح اله صالحی در جلسه با نماینده ولی فقیه در استان زنجان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت جمع آوری زکات در استان زنجان گفت: در سه ماهه نخست امسال 36 میلیارد و 300 میلیون تومان زکات جمع آوری شده است که تحقق 240 درصدی نسبت به سال قبل دارد.

وی با اشاره به حمع آوری 60 میلیارد تومان زکات در استان طی سال گذشته افزود: بر اساس آمار و 93 درصد در حوزه محرومین و 7 درصد در امور عام المنفعه هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به جمع‌‎‎آوری 60 میلیارد تومان در سال گذشته گفت: از این رقم 17 میلیارد تومان در قالب زکات واجب جمع آوری شد که شامل 27 درصد از کل زکات جمع‌آوری شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از زکات جمع‌آوری شده به صورت غیررسمی در بخش‌های دیگر و به صورت مستقیم از سوی مودیان پرداخت شده است، افزود: این بخش از زکات به لحاظ آماری قابلیت احصا ندارد.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان همچنین به بحث سیاست های تشویقی زکات نیز اشاره کرد و گفت: یکی از این سیاست‌های اجرایی هزینه‌کرد زکات در همان محل پرداختی است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره استانی زکات در سال گذشته افزود: برگزاری این جشنواره در سال گذشته آثار و برکات فراوانی برای استان داشت که امیدوار هستیم با برگزاری جشنواره‌های شهرستانی نیز گام‌های مؤثری در زمینه ترویج فرهنگ پرداخت زکات برداشته شود و نیازمندان از آن بهره‌مند شوند.

صالحی همچنین به بحث اطلاع رسانی در حوزه زکات نیز تاکید کرد و گفت: برای مثال یکی از خدمات مهمی که در بخش زکات ارائه شده ارائه 78 هزار خدمت بوده است که در حوزه محرومیت زدایی ارائه شد.

X
می‌خواهم کمک کنم (واریز آنلاین)