همکاری 2 هزار وکیل نیکوکار برای معاضدت و مشاوره حقوقی مددجویان

کد :
62706
آخرین به روزرسانی :
3 اردیبهشت 1403 - 11:30

از پیشنهاد صفحه «همکاری 2 هزار وکیل نیکوکار برای معاضدت و مشاوره حقوقی مددجویان» به دیگران متشکریم.

Enter the email address of the recipient.
HTML is not allowed in this field.
دسته بندی
حقوقی و امور مجلس

همکاری 2 هزار وکیل نیکوکار برای معاضدت و مشاوره حقوقی مددجویان

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد از همکاری 2 هزار وکیل نیکوکار برای معاضدت و مشاوره حقوقی به مددجویان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین فتاحی با اعلام این خبر افزود: کمیته امداد در کنار خدمات حمایتی و توانمندسازی، یکی از خدماتی که به مددجویان ارائه می‌دهد، بحث معاضدت حقوقی به خانواده‌های تحت حمایت است.

وی افزود: معتقدیم یکی از راه‌های توانمندسازی به عنوان برنامه اصلی کمیته امداد؛ همین توانمندسازی حقوقی است که با احقاق حقوقی که از آنان تضییع شده است، به توانمتدی رسیده و از چرخه حمایت خارج شوند.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر تعداد زیادی از مددجویان از همین راه به توانمندی رسیده حتی حامی نیازمندان و از خیران کمیته امداد شده‌اند.

فتاحی با اشاره به فعالیت 700 میز حقوقی در دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور، اظهار کرد: در این میز خدمت، وکلای نیکوکار و متخصصان حقوقی، حضور یافته و به مراجعان که مددجویان و اقشار نیازمند هستند، مشاوره حقوقی رایگان ارائه می‌کنند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته حدود 1500 پرونده حقوقی مددجویان توسط وکلای نیکوکار در محاکم قضایی مورد رسیدگی قرار گرفت، اضافه کرد: با همکاری کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلای قوه قضاییه، حدود 2500 پرونده نیز از این مسیر رسیدگی و منجر به صدور حکم شد.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد همچنین از همکاری مستمر 2 هزار وکیل نیکوکار با کمیته امداد خبر داد.

فتاحی گفت: مددجویان علاوه بر حضور در دفاتر کمیته امداد و میز حقوقی، می‌توانند با مراجعه به سامانه هوشمند امداد، درخواست خدمات حقوقی خود را ثبت و در همان سامانه پاسخ و مشاوره مورد نیاز خود را دریافت کنند.

انتهای پیام

 

 

X
می‌خواهم کمک کنم (واریز آنلاین)